بین‌المللی

شی جین‌پینگ طرح پنج ساله مقابله با “توسعه نامتعادل” را ارائه کرد

رئیس‌جمهوری چین در جمع رهبران ارشد کشورش تاکید کرد که باید در پنج سال آینده روی رسیدگی به “توسعه نامتعادل و ناکافی” تمرکز شود؛ اقدامی که نشان می‌دهد شی می‌خواهد اولویت‌های اقتصادی اتخاذ شده در پنج سال گذشته را ادامه دهد.

به گزارش ایسنا، شبکه تلویزیونی سی‌سی‌تی‌وی دولت چین گزارش داد که شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری چین در نشست دو روزه ویژه در پکن دیدگاهش را برای “پنج سال آتی و بیشتر” بیان کرد.

اواخر امسال قرار است حزب حاکم کمونیست چین، کنگره‌ای را برگزار کند. این حزب قرار است رهبری خود را برای پنج سال آینده در کنگره تغییر دهد. در حالی که دو سلف قبلی او پس از دو دوره کامل کناره‌گیری کردند، انتظار می‌رود شی برای سومین دوره بی‌سابقه به عنوان رهبر ارشد چین در کنگره دست یابد.

شی اولین بار هنگام ارائه یک سند سیاسی مهم در کنگره گذشته در سال ۲۰۱۷، نیاز به رسیدگی به مشکلات “توسعه نامتعادل و ناکافی” را به عنوان یک اولویت سیاستی ذکر کرده بود.

او در گزارش کنگره در سال ۲۰۱۷ گفت که مشکلات شامل رشد کیفیت پایین، نوآوری ضعیف، شکاف گسترده در توسعه و خدمات اجتماعی موجود بین شهرها و روستاها و اتکای بیش از حد به سوخت‌های فسیلی است.

شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهوری چین به روسا و وزرای منطقه‌ای گفت که این حزب باید “روحیه مبارزه” خود را حفظ کرده و “توانایی مبارزه” خود را تقویت کند. شی با مرور تحولات پنج سال گذشته، فهرستی از مدرن‌سازی ارتش چین و صلح در تنگه تایوان را به عنوان برخی از دستاوردهایش ذکر کرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا