از هر دری سخنی

عوام فریبی و دروغ پردازی!

در سالگرد تشکیل دولت سیزدهم، تورم و گرانی‌ زندگی مردم را به ورطه فقر کشانده و نارضایتی اجتماعی گسترده‌ای پدید آمده است؛ با این حال صحبت‌های ابراهیم رئیسی در همدان نشان داد به آینده و چشم‌انداز پیش رو نیز نباید امیدار بود. فرد منتخب ولی فقیه با دروغ پردازی  ورشکستگی دولت خود را پنهان می‌کند.

 دولت ورشکسته – نظام بحران زده

توسعه ایرانی در گزارشی از جمله نوشت:”یکسال پس از انواع وعده‌های اقتصادی و ادعاهای مدیریتی، رئیس دولت سیزدهم از مقاومت مردم حرف می‌زند و شعار «ما می‌توانیم» محمود احمدی‌نژاد را که یادآور ارجاع پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل و چندین قطعنامه ضدایرانی است؛ تکرار می‌کند.در آستانه سالگرد تشکیل دولت سیزدهم، تورم و گرانی‌ مردم را نسبت به توانمندی مدیران دولتی به تردید فراوان انداخته است. با این حال صحبت‌های ابراهیم رئیسی در همدان نشان داد به آینده و چشم‌انداز پیش رو نیز نمی‌توان خیلی امیدار بود…رئیس دولت اما موضوع مقاومت در برابر تحریم‌ها را هم مطرح کرد و گفت: «مردم رسماً اعلام می‌کنند می‌توان با مقاومت تحریم را بی‌اثر کرد. بنابراین وظیفه خود می‌دانیم به خواست مردم، ایستادگی مقابل زیاده خواهان و مقابل نظام سلطه را در دستور کار قرار دهیم و از مواضع جمهوری اسلامی عقب‌نشینی نکنیم.»  بسیاری از کارشناسان براین باورکه باید این گفته‌های ابراهیم رئیسی را به بی‌علاقگی ایران به پذیرش توافق احیای برجام تفسیر کرد.”

“به نظر می‌رسد ضعف دولت ابراهیم رئیسی در ساختن روایت از مذاکرات گریبان ایران را خواهد گرفت و اظهارات رئیس‌جمهور مانند آنچه در همدان گفت بازی در پازل ترسیم شده‌ای است که غرب هم به دنبال آن است…دولت سیزدهم در آستانه یکسالگی خود دچار بحران دستاورد شده است. مذاکرات برجام را که تصور می‌کردند به راحتی می‌توانند به سرانجام برسانند و دچار دست‌انداز شده و اقتصادی را که فکر می‌کردند با دستور می‌توان تورم آن را کاهش داد به پاشنه آشیل خود تبدیل کرده‌اند…اینکه آیا دولت موفق به بازکردن گره کور مذاکرات هسته‌ای و راضی کردن مخالفان سرسخت داخلی برجام می‌شود یا خیر، را در آینده‌ای نه چندان دور مشاهده خواهیم کرد. با این حال برای مردم سال‌هاست بیان مقاومت از سوی مسئولان تنها تبدیل به یک شعار شده و حنای داستان‌هایی چون پیشنهاد لنگ بستن و اشکنه خوردن و یخچال خالی داشتن نزد افکار عمومی با حوادثی چون سیسمونی گیت و شرکت‌های ساختمانی فلان آقازاده و تفاوت آشکار سبک زندگی مسئولان با مردم، رنگ باخته است”.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا