ورزشی

درخشش تیم ملی هندبال دختران در قهرمانی جهان

دختران هندبال ایران در دومین دیدار خود از رقابت‌های قهرمانی نوجوانان جهان مقابل سنگال هم پیروز شدند.

به گزارش ایسنا، تیم ملی هندبال دختران نوجوان ایران در دومین دیدار خود از مرحله گروهی مسابقات قهرمانی جهان که به میزبانی اسکوپیه مقدونیه شمالی در حال برگزاری است به مصاف سنگال رفت.

دختران هندبال ایران در پایان این دیدار با نتیجه ۳۹ بر ۲۹ مقابل سنگال پیروز شدند. آنها روز قبل مقابل ازبکستان هم به برتری رسیده بودند. تیم ایران اکنون با دو پیروزی در رده اول گروه قرار دارد و احتمال حضورش در بین ۱۶ تیم برتر و صعود به دور دوم مسابقات زیاد است.

دختران نوجوان ایران در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی جهان با مقدونیه شمالی، ازبکستان و سنگال همگروه اند که در اولین دیدار با نتیجه پرگل ۴۷ بر ۳۱ مقابل ازبکستان پیروز شدند. آنها باید در آخرین دیدار مرحله گروهی سه شنبه ۱۱ مرداد به مصاف میزبان مسابقات یعنی مقدونیه شمالی بروند.

نتایج گروه B:

ایران ۴۷ – ازبکستان ۳۱

مقدونیه شمالی ۳۲ – سنگال ۱۳

ایران ۳۹ – سنگال ۲۹

رده‌بندی تیم‌های گروه B:

ایران ۴ امتیاز،  ۲ بازی

مقدونیه ۲ امتیاز، یک بازی

ازبکستان صفر امتیاز، یک بازی

سنگال صفر امتیاز، ۲ بازی

این اولین حضور تیم ملی هندبال دختران نوجوان ایران در مسابقات قهرمانی جهان است که این سهمیه با کسب مقام اول مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان بدست آمد. دختران ایران با دو برد در قهزمانی جهان تاریخ سازی کردند.

آسمان بدوی، سعیده غضنفری، مائده عشاق، شقایق چراغی، هانیه قراگزلو، نسترن فراهانی، زهرا فتوتی، سبا زنگنه، تینا کیهانی، هانیه شاه ویسی، فاطمه احمدی، آرزو بهمئی، فاطمه مریخ، شهرزاد نصوحی، نگین رحمانی، الناز یار محمد توسکی ترکیب تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۲ به میزبانی مقدونیه شمالی را تشکیل می‌دهند.

غلامعلی اکبرآبادی مدیر فنی، فاطمه محمدخانی مربی، مریم رضاییان سرپرست و اکرم حبیب‌لو فیزیوتراپ به عنوان کادر فنی تیم ملی هندبال نوجوانان دختر ایران در این مسابقات حضور دارند.

نهمین دوره رقابت‌های هندبال قهرمانی جهان دختران نوجوان از ۸ تا ۱۹ مرداد (۳۰ جولای تا ۱۰ آگوست) با حضور ۳۲ تیم به میزبان مقدونیه شمالی در حال برگزاری است. کشورهای حاضر در مرحله گروهی این مسابقات در هشت گروه تقسیم شده‌اند. با پایان دور گروهی دو تیم برتر هر گروه جواز حضور در دور اصلی را کسب خواهند کرد و سایر تیم ها برای رتبه های ۱۷ تا ۳۲ جام ریاست جمهوری به رقابت خواهند پرداخت.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا