از هر دری سخنی

نفوذ سیاسی – اقتصادی ویرانگر “ستاد اجرایی ” در همه عرصه‌های کشور!

انتشار خبر کمک “ستاد اجرایی فرمان امام”  به سیل زدگان نقاط مختلف کشور بار دیگر نام این بنیاد انگلی و بسیار با نفوذ را در جامعه مطرح کرد. چرا ستاد اجرایی که تحت‌کنترل ولی فقیه قرار دارد، در چنین مواقعی به یک باره “خیّر  و نوع دوست” شده و پیرامون فعالیت‌های آن به صورت گسترده تبلیغات صورت می‌گیرد؟

“ستاد اجرایی فرمان امام” غارت ثروت ملی با رواج جهل و خرافه!

دنیای اقتصاد : سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام از کمک‌های این ستاد به سیل‌زدگان سراسر کشور خبر داد. نوروزی که برای بررسی میزان خسارت واردشده ناشی از بارش باران و سیل دو روز گذشته به یزد سفر کرده است، در بازدید از محلات و مناطق سیل‌زده این شهر با اشاره به اقدامات و برنامه‌ریزی‌های این نهاد برای کمک به سیل‌زدگان در مناطق مختلف کشور گفت: در گام اول بالغ بر ۲ هزار سری لوازم منزل به خانواده‌هایی که دچار آسیب شده و اثاثیه منزلشان در سیل از بین رفته است، اهدا خواهد شد…سرپرست ستاد اجرایی فرمان امام همچنین با اشاره به خسارت بسیاری از کسب‌و‌کار‌ها در این سیل اظهار داشت: با هماهنگی انجام‌شده تسهیلات خوبی از سوی بنیاد برکت برای جبران و کمک به راه اندازی مجدد این کسب‌و‌کار‌ها اعطا خواهد شد…

پیش از این روزنامه اعتماد در گزارشی نوشته بود : بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام امسال ۳۰ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم را برای مردم خوزستان ایجاد می‌کند. معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت با اعلام این خبر افزود: : ۲۹ شهرستان و یک‌هزار و ۲۵۵ روستای استان خوزستان تحت پوشش فعالیت‌های اشتغال‌زایی بنیاد قرار دارند…نیازی با تاکید بر مشارکت‌های مردمی در فرآیند ایجاد اشتغال در مناطق محروم خوزستان گفت: عملکرد تاثیرگذار بنیاد برکت و ایجاد اعتماد متقابل با جوامع بومی باعث جذب منابع ۳۵۰ میلیارد ریالی از محل مشارکت‌های مردمی و خیرین استان شده است…معاون توسعه اشتغال اجتماع‌محور بنیاد برکت درباره میزان اعتبار پیش‌بینی شده برای ایجاد ۱۰ هزار طرح اشتغال در سال جاری تصریح کرد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی این تعداد طرح بالغ بر ۱۸ هزار میلیارد ریال است…

ستاد اجرایی فرمان امام  نظارت و کنترل نمی شود/ پرقدرت ترین بنیاد انگلی در جمهوری اسلامی

 یاد آوری :

“ستاداجرایی تحت‌کنترل مستقیم علی خامنه‌ای فعالیت می‌کند. ستاد اجرایی در سال ۱۳۶۸ به فرمان  خمینی تأسیس‌شد. این ستاد از هزاران زمین و املاک مصادره‌شده در پی انقلاب اسلامی ۱۳۵۷ ایجادشد.این نهاد امروزه همچنان به مصادره دارایی‌های زندانیان سیاسی و عقیدتی و متهمان به  “اختلاس‌” می‌پردازد و در زمینه مدیریت این دارایی‌ها نیز فعالیت می‌کند دارایی‌های ستاد اجرایی را بالغ بر ۹۵ میلیارد دلار تخمین می زنند”…

“شرکت‌هایی که به ستاد اجرایی فرمان امام وابسته‌اند در زمینه‌هایی چون ارائه خدمات مالی و بانکداری، املاک و مستغلات، صنعت نفت، مخابرات و دامپروری فعال می‌باشند”…

“شرکت نفتی وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام یکی از هشت شرکت ایرانی است که وزارت نفت صلاحیت آن را برای فعالیت اکتشاف نفتی و تولید، تأیید کرده‌است.قرارداد توسعه بخش شمالی میدان مشترک یاران (مشترک با عراق) به ارزش ۶۰۰ میلیون دلار که در قالب قراردادهای پیشین نفتی با شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا (از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان امام) منعقد شد.قرارداد توسعه میدان مشترک یاران و میدان‌های کوپال و مارون رقم قرارداد به‌طور رسمی اعلام نشد، اما خبرگزاری تسنیم پیشتر ارزش آن را ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار اعلام کرده بود. این توافق میان غلامرضا منوچهری، معاون شرکت ملی نفت ایران و ناجی سعدونی، مدیرعامل شرکت توسعه صنعت نفت و گاز پرشیا امضا شد (بر اساس الگوی جدید قراردادهای نفتی ایران)…”

نفوذ سیاسی ستاد اجرایی فرمان امام

” ریاست ستاد در سال ۱۳۷۳ توسط  علی خامنه‌ای به محمد شریعتمداری واگذار شد و سپس در سال ۱۳۷۶ محمدجواد ایروانی در این جایگاه قرار گرفت. محمد مخبر نیز از سال ۱۳۸۶ تا سال ۱۴۰۰ ریاست ستاد اجرایی را برعهده داشت.در آذر سال ۱۴۰۰، اعضای هیئت امنای ستاد اجرایی فرمان امام، عارف نوروزی را به عنوان سرپرست این ستاد انتخاب‌نمودند”.

الف- “محمد  شریعتمداری: از مؤسسین وزارت اطلاعات و وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دولت دوازدهم بود. او پیشتر نیز در دولت دوازدهم وزیر صنعت، معدن و تجارت بوده‌است. وی معاون سابق اجرایی رئیس‌جمهور ایران، جانشین رئیس‌جمهور ایران در شورای عالی ایرانیان، شورای عالی فضایی و شورای استاندارد و تحقیقات صنعتی بوده‌است”.

ب- “محمدجواد ایروانی اقتصاددان، مدرس دانشگاه،  معاون نظارت و حسابرسی دفتر علی خامنه‌ای و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام؛ وی در دولت چهارم، به نخست‌وزیری میرحسین موسوی، برای مدت ۴ سال وزیر امور اقتصادی و دارایی بود. سپس رئیس‌ کمیته‌ تخصیص‌ ارز و رییس‌ اداره‌ امور ارزی‌ شعب‌ بانک‌ ملت‌ و مسئولیت‌ در ادغام‌ اموربین‌الملل‌ ده‌ بانک؛ ایروانی در فاصله سال‌های ۱۳۶۸ تا ۱۳۷۶ قائم‌مقام وزیر جهاد سازندگی بود.سعید ایروانی معاون علی شمخانی در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و سفیر جدید ایران در سازمان ملل از بستگان و افراد خانواده محمدجواد ایروانی است.”

ج -” محمد مخبر دزفولی هم اکنون به عنوان معاون اول رئیس‌جمهور ایران فعالیت می‌کند. پیش از این معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان، ریاست هیئت مدیره بانک سینا، معاون امنیتی وزارت کشور و معاونت استانداری خوزستان را بر عهده داشته‌است. او همچنین پیش از فعالیت در بنیاد مستضعفان، در سِمت معاون اجرایی و مدیر عامل شرکت مخابرات خوزستان و مدیر عامل شرکت مخابرات دزفول مشغول بوده‌است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا