جوانان

دانشجویان پیشرو اصفهان: سیل آمد و حکومت دوباره تا کمر در گل فرو رفت

چند روزی است که سیل از شمال تا جنوب و شرق تا غرب کشور را درنوردیده. این مسئله منجر به آن شده مشکلات بزرگی گریبان‌گیر مردم شود، بسیاری تمام زندگی‌شان را در این سیل از دست دادند و متاسفانه ده‌ها نفر نیز در این بین مفقود شده و یا جان خود را از دست دادند….

اما در عوض واکنش مسئولین حکومتی چه بود؟ مدیریت بحران و به حداقل رساندن مشکلات؟ نه. آنها آمدند چند عکس یادگاری بگیرند. در یکی از این نمایش‌ها، یک مسئول حکومتی با ژستی مشمئزکننده به دوردست خیره شده و یا به جمعی متفکرانه حرف می‌زند و خیلی اتفاقی دوربین عکاسی در بهترین زاویه ممکن قرار گرفته!!!
یا رئیس جمهور منتصب، در جمع مردم حاضر می‌شود و نمی‌تواند حتی صحبت‌های یک جوان معترض را تحمل کند و دائما با «انشاالا ماشالا» می‌خواهد دردهای دل او را خفه کند!

این قبیل واکنش‌ها تقریبا همیشه به همین صورت بین مسئولین جمهوری اسلامی تکرار شده. این واکنش‌ها خود به خوبی نشان دادند که مشکلات برآمده از وقایع طبیعی نظیر سیل و زلزله و … ، نتیجه مستقیم سیاست‌های سودجویی نظیر زمین‌خواری، مدیریت کاملا نادرست و منفعت‌طلبانه آب، نبود حتی کم‌اثرترین موارد پیشگیرانه برای حوادث اینچنینی می‌باشد.

نقش حکومت برابر و یا حتی بدتر از سیل هست
حکومت مسئول است، مسئول مفقود شدن هر انسانی، نابود شدن خانه و زندگی هر کسانی، از دست رفتن عزیزان و دوستان ما.
حکومت امکانات و منابع زیادی برای مقابله با سیل در اختیار دارد، اما نجات دادن جان انسان‌ها اولویت اولش نیست. حکومت برای نجات جان انسان‌ها و جلوگیری از خراب شدن خانه‌هایشان برنامه‌ای ندارد.
برنامه حکومت مقابله نظامی علیه دولت‌های آمریکا و اسرائیل است، حمله به زنان بخاطر خواستن حق آزادی پوششان است، در یک کلام باید بگوییم حکومت تمام توانش را به کار بسته تا بماند و خودش را به مردم تحمیل کند!

چه باید کرد؟ حکومت را بیشتر در گل و لای سیل فرو ببریم!
همانطور که اشاره شد، حکومت هم‌اکنون به طور ناخواسته با یک بحران جدید مواجه شده که اراده حل کردن آن را ندارد. لذا تنها راه برابر ما این است که امکانات مردمی را برای مقابله برابر سیل سازماندهی کنیم. کما اینکه در سیل‌ها و زلزله‌های چند سال اخیر، همین کار را انجام دادیم.
اینگونه همان شوراها و جمع‌های تشکیل شده علیه سیل را می‌توانیم برای بقیه بلایایی که این حکومت بر سرمان می‌باراند استفاده کنیم. اعتصاب کنیم، تجمع کنیم، علیه گرانی اعتراض کنیم و … .

دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا