ورزشی

نقش مخرب دولت و مجلس در انتخابات فدراسیون فوتبال

تصمیم گیری درباره آینده  ورزش فوتبال وانتخابات فدراسیون با مداخله نهادهای امنیتی بویژه سپاه پاسداران، مجلس و دولت با معضل‌های جدی و نگران کننده روبروشده است.

آینده مبهم فوتبال کشور

ایسنا – سرمربی سابق تیم ملی فوتسال ایران در خصوص انتخابات فدراسیون و شرایط یک رییس فدراسیون اصلح توضیح داد: به نظر من رییس فدراسیون باید مستقل باشد و به وزیر و وکیل و نماینده مجلس وابسته نباشد. نگذارد افراد غیر فوتبالی برای فوتبال و فوتسال تصمیم بگیرند و خودش بخواهد برای پیشرفت فوتبال و فوتسال تلاش کند. او نباید اجازه دخالت وزیر دهد، نباید بگذارد مجلسی‌ها و همین کمیسیون اصل ۹۰ تصمیم‌گیری کنند و باید خودش همه کارها را انجام دهد. این فوتبالی که الآن می‌بینید دخالت همین تصمیم‌گیری‌ها و دخالت‌ها است و رییس فدراسیون فوتبال باید مستقل از دولت و مجلس باشد. این مهم‌ترین ویژگی است که یک رییس فدراسیون باید داشته باشد… معتقدم کسی باید انتخاب شود که برنامه‌هایش بیشتر عملیاتی و قابل انجام دادن باشد تا رویایی. زیرا بسیاری هستند که قبل انتخابات و فقط برای نشست پشت میز ریاست، وعده و وعیدهای رویایی می‌دهند و پس از انتخاب شدن، به هیچکدام عمل نمی کنند.

قهر برخی از اعضای کمیته فنی بعد از ماجرای اسکوچیچ!

به گزارش ایسنا، بعد از ابقای دراگان اسکوچیچ در راس کادرفنی تیم ملی فوتبال ایران و وتو شدن تصمیم کمیته فنی فدراسیون فوتبال که حکم به رد صلاحیت سرمربی کروات تیم ملی داده بودند، کمیته فنی به حالت تعطیلی در آمده و برخی از اعضای این کمیته از جریان های اخیر ناراحت و دلخور هستند. کمیته فنی فدراسیون فوتبال متشکل از چهره‌های سرشناسی همچون مرتضی محصص، ابراهیم قاسمپور، پرویز مظلومی، نادر عزت اللهی، علی اصغر مدیر روستا، حمید استیلی، میرشاد ماجدی، غلامرضا جباری و … چند ماه قبل کار خود را شروع کردند و در جلسات متوالی و پی در پی خود سرمربیان تیم ملی پایه را به هیات رئیسه پیشنهاد دادند.

سپس نوبت به تیم های ملی امید و بزرگسالان رسید و اعضا چند هفته قبل ابتدا به وضعیت تیم ملی المپیک با هدایت مهدوی کیا رسیدگی کرده و پیشنهادهایی برای سرمربی جوان تیم ملی امید داشتند تا وضعیت این تیم بهبود یابد. ا ما رسیدگی به پرونده دراگان اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال ایران، محل جنجال آفرینی شد. اعضای کمیته فنی متشکل از سرپرست فدراسیون و سرپرست تیم ملی بعد از جلسات خود حکم به رد صلاحیت اسکوچیچ داده و خواهان برکناری این سرمربی در فاصله چند ماه قبل از جام جهانی شدند. بعد از اظهارنظر صریح قاسمپور در ارتباط با عدم کفایت فنی اسکوچیچ، هیات رئیسه این فدراسیون به شدت از اطلاع رسانی این مساله انتقاد کرد و سپس در نشست مشترک با کمیته فنی، اعضا به ابقای اسکوچیچ حکم دادند تا این مساله زمینه ساز دلخوری بعضی از اعضا شود چرا که نظر فنی آن ها توسط مدیران فدراسیون فوتبال زیر سوال رفته بود.

از آن زمان تاکنون، اعضای کمیته فنی تلفن‌های همراه‌ خود را خاموش یا از دسترس خارج کرده و تمایلی به گفت‌وگو با رسانه‌ها درباره اتفاقات گذشته ندارند و به گونه‌ای می‌توان گفت که آن‌ها گوشه گیر شده‌اند. در نتیجه این اتفاقات، خبری از برگزاری جلسات کمیته فنی در روزهای شلوغ فدراسیون فوتبال از جمله نام نویسی برای انتخابات هم نیست و تیم های ملی جوانان و نوجوانان و همینطور تیم‌های ملی زنان بدون مشورت‌های کمیته فنی کار خود را پیش می‌برند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا