گوناگون

درآمد هنگفت طلاب و روحانیون در جمهوری اسلامی

نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌ و بلوچستان خواستار افزایش درآمد و ارایه  خدمات مالی – اجتماعی بیشتر به طلاب و روحانیون حکومتی شد؛ این درحالی است که بر اساس بودجه کل کشور، بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است.

درآمد های کلان بدون کار و زحمت/ ثروت اندوزی از جیب مردم یا ارتزاق انگلی

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان، آیت‌الله مصطفی محامی نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان در دیدار مدیر مرکز خدمات حوزه‌های علمیه استان گفت: طلاب و روحانیون از اقشار کم درآمد جامعه بوده اما فعالیتی مهم و ارزشمند را بر عهده دارند.امام جمعه زاهدان افزود: خدمات ارائه شده به طلاب دستمزد کار آن‌ها نیست و با کاری که بر عهده طلاب و روحانیون قرار دارد قابل مقایسه نیست…نماینده ولی‌فقیه در سیستان‌وبلوچستان بر لزوم توسعه خدمات با رعایت حفظ شأن و کرامت طلاب و روحانیون تاکید کرد.

نهادهای مذهبی سال ۱۴۰۱ چقدر بودجه می‌گیرند؟

تجارت نیوز می نویسد: در لایحه بودجه ۱۴۰۱، بودجه برخی از سازمان‌ها و مؤسسات مذهبی اعلام نشده است. بر اساس این لایحه بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است…

بر اساس لایحه بودجه ۱۴۰۱، بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته است. بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه دو هزار و ۸۰۹ میلیارد تومان است و در سال ۱۴۰۰، هزار و ۴۰۱ میلیارد تومان بوده است.آنطور که در این لایحه آمده سهم بودجه مرکز خدمات حوزه‌های علمیه از سازمان حفاظت محیط‌زیست بیشتر است. بودجه سازمان محیط‌زیست در لایحه بودجه ۱۴۰۱، ۲ هزار و ۱۵۷ میلیارد تومان است.

۴۳ دستگاه مذهبی در بودجه سال ۱۴۰۰، ۷۲۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بودجه گرفتند که سهم برخی از آنها به طور جداگانه بیشتر از بودجه سازمان‌هایی چون ستاد کل بحران کشور بود.

 حقوق ۲۵ میلیونی دو طلبه در اهواز

درخواست حقوق ۲۵ میلیون تومانی برای دو طلبه از شهرداری اهواز چند روزی است که در فضای مجازی خبرساز شده است.به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، بر اساس اخباری که در فضای مجازی منتشر شده، این دو طلبه به عنوان امام جماعت در شهرداری اهواز فعالیت داشته و مبلغی که به عنوان حقوق از سوی حوزه علمیه خوزستان برای آنان درخواست شده، حق‌الزحمه برگزاری نماز جماعت بوده است.. یکی از این دو طلبه به نام «حمید رعیتی»  به عنوان “معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اهواز” مشغول به خدمت شده و حجت‌الاسلام مهندس «جاسم موسی‌پور» نیز رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر اهواز است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا