اخبار

ابراهیم رئیسی متهم به جنایت علیه بشریت به سازمان ملل می‌رود

طبق خبرهای انتشار یافته، ابراهیم رئیسی، برای شرکت در هفتاد و هفتمین جلسه مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک می‌رود….
به گزارش دیده بان ایران، رئیسی همانند سایر همپالگی‌هایش در دستگاه قضایی جمهوری اسلامی، چه آنگاه که به عنوان دادستان در دهه شصت در کرج و همدان و تهران زمینه شکنجه و اعدام هزاران زندانی سیاسی را فراهم نمود و چه آنگاه که هزار و پانصد جوان در آبان نودوهشت در زمان ریاست او بر قوه قضائیه کشته شدند، کارنامه زندگی‌اش سیاه و مرگبار و سرشار از جنایت و کشتار است. اما او با عضویت در “کمیسیون مرگ” در تابستان شصت‌وهفت، در ردیف پرکارترین و خونبارترین جنایتکاران جمهوری اسلامی قرار گرفت. او با چنین کارنامه‌ای از کشتار و مرگ، و پرونده‌ای سرشار از جرم و جنایت که از هر گوشه‌اش خون می بارد، قصد دارد به عنوان رئیس جمهور اسلامی ایران به نیویورک سفر کند.

نام ابراهیم رئیسی بارها به عنوان عضو “هیئت مرگ” در دادگاه حمید نوری نیز مطرح شده است. او  همراه با صدها تن دیگر از مسئولان رژیم به عنوان ناقضان حقوق مردم و اعدام و کشتار هزاران زندانیان سیاسی در دهه شصت، به اتهام جنایت علیه بشریت مجرم شناخته شده و باید در سطح بین‌المللی تحت پیگرد قضائی قرار گیرد.

پرونده او برای پیگرد بین‌المللی آماده است، اما جنایتکارانی هم‌چون او که در جهان کم نیستند و به قدرت رسیده‌اند، از مصونیت دیپلماتیک برخوردار هستند و هیچ دادگاهی حاضر به تشکیل پرونده برای آنان نمی شود، مگر آنکه مصونیت دیپلماتیک آنها لغو شود. با این حال، نباید این امر نیروهای مترقی و آزادی خواه را از شکایت علیه رئیسی و تشکیل پرونده علیه او در محاکم قضائی جهان باز بدارد. همزمان با ارایه شکایت علیه او، به عنوان قاتلی که بر مسند ریاست جمهوری یک کشور تکیه زده است، باید خواستار لغو مصونیت دپیلماتیک او شد. در عین حال، باید با سازماندهی کمپین‌های وسیع اعتراضی، در مسیر عزیمت او را برای ورودش به آمریکا تحت فشار قرار داد  از صدور ویزا برای این جانی حکومتی خودداری کرد. همزمان باید سازمان ملل را نیز تحت فشار قرار داد که از درخواست ویزا از آمریکا برای ابراهیم رئیسی خودداری کند.

زندانیان سیاسی که در تابستان ١٣۶٧ در زندان‌های اوین و گوهردشت با “هیئت مرگ” و ابراهیم رئیسی مواجه شده‌اند، و همچنین خانواده‌ها، حزب ها و سازمان های سیاسی که عزیزانشان را در تابستان شصت‌وهفت از سوی این هیئت در دو زندان اوین و گوهردشت به جوخه مرگ سپرده شده‌ و نیز در آبان نودوهشت در زمان ریاست او بر قوه قضائیه ، خانواده هایی که عزیزان خود را از دست دادند، برای تشکیل پرونده علیه رئیسی در محاکم قضائی جهان کمک کنند.بی تردید می‌توانند علیه او شکایت کرد و پرونده را تا سطح بالای قضائی پیش برد. تنها با سازمان‌دهی و مبارزه‌ای متحد می‌توان به ادامهٔ حیات  سیاستی و ساختاری فساد و ننگین در رژیم ولایی پایان داد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا