گوناگون

دزدی اسناد از حقارت آدمیان است، نه از هشیاری و توانمندی!

دفتر آرشیو ملی آمریکا: ترامپ اسناد محرمانه را با خود برد. در آمریکا اسناد و مکاتبات رئیس جمهور باید بایگانی شوند. دفتر اسناد ملی آمریکا اما اعلام کرد که دونالد ترامپ، برخی اسناد محرمانه را پس از پایان دوره کاری، به اقامتگاه شخصی خود در مارالاگو واقع در ایالت فلوریدا برد….

دفتر اسناد ملی آمریکا روز جمعه ۲۹ بهمن (۱۸ فوریه) اعلام کرد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا پس از پایان دوره ریاست جمهوری خود، اسناد دولتی را که به عنوان سری یا محرمانه طبقه‌بندی شده بودند، با خود به محل اقامت شخصی خود در فلوریدا برده است.دیوید فریرو، رئیس دفتر آرشیو ملی در نامه‌ای خطاب به کمیته نظارت کنگره آمریکا نوشته است که دفتر آرشیو ملی وزارت دادگستری را در مورد اسناد ضبط شده مطلع کرده است.

اخیرا اعلام شد که آرشیو ملی ۱۵ جعبه اسناد رسمی را در املاک مارآلاگو ترامپ در ایالت فلوریدا پیدا کرده و به واشنگتن برگردانده است.

فریر گفت این اسناد از جمله مربوط به اطلاعات امنیت ملی بوده که به عنوان اسناد محرمانه طبقه‌بندی شده است. در آمریکا اسناد و مکاتبات رئیس جمهور بایگانی می‌شود تا برای آیندگان محفوظ بماند.

بر اساس گزارش رسانه‌های آمریکایی، نامه‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و نامه باراک اوباما، سلف ترامپ نیز در جعبه‌ها وجود داشت.

ترامپ انتقال این جعبه‌ها به آرشیو ملی را تایید کرده و گفته است این اوراق بدون هیچ مشکلی تحویل داده شده است.

رسانه‌های آمریکایی اما گزارش دادند که ترامپ از تحویل این اسناد خودداری می‌کرد و تنها پس از مذاکرات طولانی آن را پذیرفت.دفتر آرشیو ملی آمریکا در نامه خود به کنگره به این موضوع هم اشاره کرده است که برخی از اسناد که پس از پایان دوره ریاست جمهوری ترامپ از کاخ سفید به آرشیو ملی تحویل داده می‌شد، توسط رئیس جمهور سابق پاره شده بود، بعضی از اسناد پاره شده هم توسط کارکنان کاخ سفید ترمیم شده و یا به صورت تکه تکه تحویل داده شدند.

یورو نیوز

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا