ورزشی

انتخابات فدراسیون فوتبال؛ جنگ قدرت در پشت پرده به ‌شدت بالا گرفته است

جنگ قدرت در فدراسیون فوتبال بر سر تصاحب منابع مالی و رانت به جاهای خطرناکی رسیده؛ تنها چیزی که برای طرفین مهم نیست، تیم ‌ملی و اعتبار ایران است. جنگ پشت ‌پرده حتی از چیزی که در رسانه‌ها دیده می‌شود، شدیدتر است.

سهم خواهی سرداران سپاه و دلال‌ها از منابع مالی ورزش فوتبال!

اعتماد – تصمیم گرفته شده آخوندی رییس فدراسیون فوتبال شود. برخی  از مسوولین  به این نتیجه رسیده‌اند که محمد آخوندی بهترین گزینه برای ریاست فدراسیون فوتبال است .در فاصله کمتر از یک ماه مانده به انتخابات فدراسیون فوتبال جنگ قدرت در پشت پرده به ‌شدت بالا گرفته است. ورود مجلس برای ممانعت از حضور مهدی تاج در انتخابات و تلاش فدراسیون برای پیروزی میرشاد ماجدی که هم‌اکنون سرپرست فدراسیون است اوضاع را به‌ شدت بحرانی کرده… حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون و حمید استیلی مدیر تیم ملی را بر آن داشت که دست به تهدید بازیکنان بزنند. استیلی حتی تا آنجایی پیش رفت که گفت برخی افراد با بازیکنان تماس گرفته‌اند و آنها را تحریک کرده‌اند که علیه یا به نفع یک کاندیدا اظهارنظر کنند و به آنها قول‌هایی هم داده شده. این به نوعی تایید خبری بود که روز ۲۹ تیر در روزنامه اعتماد با تیتر «طارمی همچنان به اخراج اسکوچیچ امیدوار است» کار کردیم و با بی‌اعتنایی و تکذیب فدراسیون‌نشینان همراه شد… در بیانیه بازیکنان علیه دخالت مجلس هم مهدی طارمی نقش لیدر را بین اعضای تیم ملی برعهده داشت. حال گویا همین دو دستگی و التهاب برخی از مسوولین در روند انتخابات را به این نتیجه رسانده که نه میرشاد ماجدی و نه مهدی تاج هیچ کدام نمی‌توانند به اوضاع فوتبال سر و سامان بدهند. برنده شدن هر یک از این نامزدها موجب ایجاد دوقطبی خواهد شد و همچنین ممکن است مجلس وزارت ورزش و فدراسیون آتی را مقابل هم قرار دهد. همین هفته پیش بود که حمید سجادی به خاطر عدم ممانعت از ورود مهدی تاج به انتخابات و اوضاع نابسامان فدراسیون فوتبال از مجلس کارت زرد گرفت. اتفاقی که انتقاد سجادی از رویه مجلس را به دنبال داشت. این اتفاق در شرایطی رخ داد که همه متفق‌القول از حمایت سجادی از میرشاد ماجدی در انتخابات پیش‌رو می‌گفتند…

سه نامزد هم نتوانسته‌اند نظر مقامات را تامین کنند. عزیز محمدی به دلیل نزدیکی به تاج و داشتن سابقه در فدراسیون و امیررضا واعظ‌آشتیانی و علیرضا اسدی به دلیل انتقاداتی که از وزارت ورزش داشته‌اند از لیست گزینه‌های مورد حمایت خارج شدند.  تنها گزینه باقیمانده محمد آخوندی جوان‌ترین نامزد انتخابات فدراسیون فوتبال است. فردی که هم‌اکنون عضو شورای شهر تهران است و در سوابقش مدیریت روابط عمومی سازمان تربیت ‌بدنی و حضور در هیات‌مدیره پرسپولیس دیده می‌شود. فردی که نزدیکی زیادی با وزارت ورزش و شهردار تهران هم دارد. او همانند حمید سجادی وزیر ورزش مدتی عضو هیات‌مدیره باشگاه سایپا بوده. آخوندی روز جمعه در واکنش به اتفاقات چند روز قبل یعنی استوری مشترک برخی بازیکنان تیم ملی و واکنش تند فدراسیون در توییتی نوشت: «جنگ قدرت در فدراسیون فوتبال به جاهای خطرناکی رسیده است. ظاهرا تنها چیزی که برای طرفین مهم نیست، تیم ‌ملی و اعتبار ایران است. جنگ پشت ‌پرده حتی از چیزی که در رسانه‌ها دیده می‌شود، شدیدتر است. دود این جنگ قدرت تنها به چشم فوتبال خواهد رفت. کاش اعضای مجمع فوتبال با دقت تصمیم بگیرند.»

چراکه در نهایت آرای مخفی ۸۷ نفر عضو مجمع فدراسیون فوتبال است که برنده انتخابات را مشخص خواهد کرد.  محمد آخوندی در کمیته بدوی تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال به دلیل نقص مدارک (نداشتن ۵ امضا از اعضای مجمع) ردصلاحیت شد ولی گفته می‌شود کمیته استیناف با حضور او در انتخابات موافقت خواهد کرد. حال باید دید طی امروز و فردا چه اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال و کمیته استیناف تایید صلاحیت نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال رخ خواهد داد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا