گوناگون

آیا پرونده اتهامات تروریستی سپاه سنگین‌تر می‌شود؟

ایالات متحده آمریکا ترورست های جهانی را هماهنگ می کند، اما کار به جایی رسیده است که دستگاه قضایی آن کشور عضو سپاه پاسداران را به تلاش برای ترور یک مقام ارشد آمریکایی متهم می کند….

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، دستگاه قضایی آمریکا روز چهارشنبه فردی را به تلاش برای ترور جان بولتون، مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید در دولت دونالد ترامپ متهم کرد.

این منبع افزود: ظاهرا این فرد از طرف جمهوری اسلامی و به تلافی کشته شدن قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران به دست نیروهای آمریکایی، قصد اجرای نقشه قتل جان بولتون را داشته است.

به گفته وزارت دادگستری آمریکا، این فرد ۴۵ ساله به نام شهرام پورصفی و با نام مستعار مهدی رضایی، عضو سپاه پاسداران، غیابا متهم شده است که به افرادی در آمریکا پیشنهاد داده تا در ازای دریافت ۳۰۰ هزار دلار، جان بولتون را به قتل برسانند.

وزارت دادگستری آمریکا افزود: این عضو سپاه پاسداران تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و باید هر کجا پیدا شد دستگیر شود.

جان بولتون در واکنش به این خبر با انتشار بیانیه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی هم رسان شد، از وزارت دادگستری و سرویس امنیتی مخفی آمریکا برای حفاظت از جانش قدردانی کرد.

به گزارش رادیو فرانسه، این مقام سابق ارشد آمریکایی با اعلام این که احتمالا در حال حاضر جزئیات زیادی از این ماجرا به شکل علنی منتشر نمی‌شود، گفت: با این همه یک نکته انکارناپذیر وجود دارد و اینکه حاکمان ایران، دروغگو، تروریست و دشمن ایالات متحده هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا