بین‌المللی

سازمان ملل: ۱۰ هزار تروریست در مرز عراق و سوریه حضور دارند

رئیس ستاد مبارزه با تروریسم سازمان ملل گفت: حدود ۱۰ هزار نفر از عناصر داعش در منطقه فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری المعلومه، رئیس ستاد مبارزه با تروریسم سازمان ملل تصریح کرد که حدود ۱۰ هزار نفر از عناصر داعش در منطقه فعالیت می‌کنند و این گروه از بی ثباتی برخی حکومت‌های منطقه و محدودیت‌های همه گیری کرونا سو استفاده می‌کند.

ولادیمیر ورونکوف، رئیس ستاد مبارزه با تروریسم سازمان ملل متحد در نشست خبری با رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد که گروه تروریستی داعش همچنان از درگیری‌های محلی، بی ثباتی حکومت‌ها و نابرابری‌های اجتماعی موجود، سو استفاده و حملات تروریستی خود را سازماندهی می‌کند.

ولادیمیر ورونکوف تاکید کرد: مرزهای بین عراق و سوریه همچنان به شدت آسیب پذیر هستند و حدود ۱۰ هزار نفر از عناصر داعش در این منطقه فعالیت می‌کنند، و این گروه تروریستی سعی دارد عملیات انتقام جویانه انجام دهد.

رئیس ستاد مبارزه با تروریسم افزود: از نظر تأمین مالی، رهبران داعش بین ۲۵ تا ۵۰ میلیون دلار دارایی را مدیریت می‌کنند که بسیار کمتر از برآوردهای سه سال پیش است. و همانطور که گزارش شده، این گروه سعی دارد از محدودیت‌های همه گیری کرونا و اینترنت برای جذب هواداران سو استفاده کند.

وی افزود: داعش استفاده قابل توجه از سیستم‌های هوایی بدون سرنشین به ویژه در شمال عراق را افزایش داده است.

وی ضمن استقبال از بازگشت جنگجویان داعش به کشورهای خود، ابراز نگرانی کرد که پیشرفت‌های محدودی که تاکنون در بازگرداندن جنگجویان تروریست خارجی و اعضای خانواده‌شان به کشورهایشان حاصل شده است، در مقابل تعداد افرادی که تحت تأثیر شرایط نامناسب انسانی قرار دارند، ناچیز است و بیش از ۶۰ کشور در جهان در معرض چالش‌های امنیتی شدید و مشکلات انسانی قرار دارند.

در این نشست، دبیر کل سازمان ملل از کشورهای عضو خواست تا به تلاش‌های خود برای تسهیل بازگشت ایمن و داوطلبانه همه افرادی که هنوز در کمپ‌ها و سایر پناهگاه‌ها گیر کرده اند، ادامه دهند و از تبدیل مجدد آنها به تروریست در نتیجه شرایطی که در آن اردوگاه‌ها زندگی می‌کنند، جلوگیری کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا