گوناگون

خسارت ۷۰۰۰ میلیارد تومانی سیلاب به باغات

به گزارش تجارت‌نیوز، سیلاب‌های اخیر خسارت زیادی به کشاورزان زد. از بین کشاورزان باغ‌داران خسارت بیشتری را متحمل شدند. برآورد‌ها نشان می‌دهد که ۷۰ درصد خسارت سیلاب در حوزه کشاورزی مربوط به باغات است….

گرچه هنوز برآورد متقنی از خسارت سیلاب ها تهیه نشده است. اما آیا کشاورزان می‌توانند با کمک‌های دولت باغات خود را احیا کنند؟ بیمه‌ها چه اعتباراتی در اختیار باغ‌داران می‌گذارند؟ آیا در ماه‌های آینده با گرانی یا کمبود میوه مواجه می‌شویم؟

برخی باغات قابل احیا نیستند
مجتبی شادلو، رئیس اتحادیه بارفروشان، به تجارت‌نیوز گفت: خسارت سیلاب برای باغداران بسیار بالاست و قابل جبران نیست. باید ببینیم که کمک‌ها دولت چه میزان است؟

وی بیان کرد: بعید است که این امر تأثیر جدی بر قیمت میوه در آینده بگذارد. زیرا زمینه متنوعی در تولید میوه داریم و تولید آن محدود به یک منطقه خاص نیست. بنابراین گمان نمی‌کنم با گرانی میوه‌جات مواجه شویم. البته برای قضاوت کردن زود است.

خسارت سیلاب به باغات؛ ۷۰۰۰ میلیارد تومان
شادلو اضافه کرد: امیدواریم دوباره بلایای طبیعی نداشته باشیم. بخش قابل‌توجهی از کشاورزان دچار خسارت سیلاب و لطمات شدیدی شده‌اند. خسارت سیلاب ۱۰ هزار میلیارد تومان بوده است که مربوط به کل بخش کشاورزی است. ۷۰ درصد آن برای باغات بود که معادل ۷۰۰۰ میلیارد تومان می‌شود. البته هنوز پیگیری‌ها ادامه دارد تا آمارها جمع‌بندی شود و بتوانیم رقم واقعی خسارت سیلاب به باغات را نهایی کنیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotne

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا