ورزشی

اعتراض ملی پوشان والیبال ایران

شماری از بازیکنان تیم ملی والیبال ایران نسبت به  شرایط حاکم بر تیم ملی، معیشت خود و نبود امکانات ورزشی دست به اعتراض زدند.

کاپیتان تیم ملی والیبال:  از سال ۲۰۱۳ در لیگ ملت‌ها بازی می‌کنیم، یک قران نگرفته‌ایم!

ایسنا – کاپیتان تیم ملی والیبال از شرایط تیم ملی انتقاد کرد و گفت در یک سال اخیر اوضاع بدتر شده است. میلاد عبادی‌پور در آخرین تمرین تیم ملی والیبال پیش از اعزام به قهرمانی جهان گفت: ما هیچ‌ موقع از امکانات فدراسیون صحبت نکرده‌ایم چون هیچ موقع کامل نبوده است. هر چیزی که موسوی گفته درست است. من شرایط بازیکنان را خوب اعلام کردم و با شرایط فدراسیون کاری ندارم. ما دوماه از خانواده دور بودیم که تهش ۱۸ میلیون پاداش بگیریم. اگر همین را نمی‌دادند بهتر بود. من از طرف خودم و بازیکنان می‌گویم‌ شخصیت ما این نیست که دو ماه دوری و زحمت را اینگونه جواب بدهند.

عبادی‌پور ادامه داد: از سال ۲۰۱۳ در لیگ ملت‌ها بازی می‌کنیم. یک قران نگرفته‌ایم. ما در ایتالیا جلسه ای با مسئولان FIVB  داشتیم و گفتیم اما آنها فاکتور آوردند و گفتند این پول را به فدراسیون ایران داده‌ایم. نمی‌دانم فدراسیون گرفته یا نه اما این پول حق بازیکنان است. اتاق پزشکی ما را ببینید. یک دستگاه لیزر داریم که برای ۱۵ سال پیش است، حتی یک اتاق پزشکی هم نداریم. تا سال گذشته هزینه مکمل‌ها را خودمان می‌دادیم و فدراسیون فقط ۳۵۰ دلار پول توجیبی می‌داد یعنی از جیب خودمان  بیشتر می‌دادیم اما تا به حال اینها را نگفته‌ایم.او با بیان اینکه شرایط در یکسال اخیر بدتر شده است، ادامه داد: ما چند بار اعلام کردیم فقط و فقط به عشق مردم اینجا هستیم، چون می‌دیدم که بابت برد و باخت ما ناراحت و خوشحال می‌شوند. روحیه خوبی به ما می‌دادند تا با جنگندگی بیشتری وارد مسابقات شویم.

کناره‌گیری محمد موسوی از تیم ملی والیبال

همچنین ایسنا نوشت: ملی‌پوش والیبال ایران با انتقاد تند از شرایط حاکم بر تیم ملی، از حضور در مسابقات قهرمانی جهان انصراف داد.محمد موسوی در حاشیه تمرین تیم ملی والیبال اظهار کرد: هیچ چیزی سر جایش نیست حتی یک پروتئین و مکمل ورزشی نیست. هتل نبود، فیزیوتراپ که بچه ها با آن راحت باشند نیست. این شرایط شرایطی نیست که بتوانیم با بزرگان والیبال دنیا مقابله کنیم. اگر مردم از ما انتظار دارند نتیجه بگیریم باید واقعیت ها را بدانند. واقعیت‌ها خیلی اسفبار است. هیچ کس به هیچ‌کس اعتماد ندارد و راستش را نمی گوید. صداقت خیلی کم دیدم. اصلا امروز که به شخصه آمدم دوست داشتم به آقای عطایی بگویم نمی‌توانم تمرین کنم.  سه ماه تمرین والیبال نداشتم با این وجود آمدم کار کنم اما شرایط خوبی نیست و دوست ندارم وارد جزئیات شوم. موارد طولانی است و امیدوارم حرف های من باعث حاشیه برای تیم ملی نشود…این بچه ها  استعدادهای بی نظیری هستند. این تیم ارزش بهای بیشتر و ارزش صادق بودن دارد. این بازیکنان طلایی و از ما که نسل طلایی بود خیلی بهتر هستند. فقط تجربه مانده که کسب کنند. چیزی که مهم است امکانات، مدیریت و رهبری این تیم است که به درجات عالی برسند.

او در پاسخ به اینکه این رفت و آمدها باعث حاشیه برای تیم ملی نمی‌شود، گفت: فکر نمی کنم. بچه ها همه مرا می‌شناسند. شاید این باعث همدلی آنها شود و صدایشان به رسانه برسد. بچه ها نزدیک ۵۷ روز مسابقه بودند مردم خوشحال شدند اما هیچ ارزشی برای آنها قائل نشدند و امروز بابت لیگ‌جهانی ۱۸ میلیون پاداش دادند … خیلی از آنها مصدوم شدند. ارزش قائل شدن برای بچه ها مهم است. اینها جوان هستند و شاید نتوانند این حرفها را بزنند…

چرا فدراسیون از سعید معروف تقدیر نمی کند؟

مربی و کارشناس والیبال در مورد قهرمانی پیکان در جام باشگاه‌های آسیا گفت:فدراسیون باید از سعید معروف تقدیر می‌کرد نه پیکان…این مربی والیبال در مورد حضور دوباره سعید معروف و محمد موسوی در ایران گفت: این دو از بازیکنان تاثیرگذار والیبال ایران بودند و در خیلی از اتفاقاتی که در کشور ما افتاده، تاثیر مثبتی داشتند. در این مسابقات هم خیلی عالی کردند، موسوی در اوج آمادگی قرار داشت و معروف هم جزو اسطوره‌ها و بهترین‌های جهان است.او با اشاره به مراسم تقدیری که باشگاه پیکان برای سعید معروف برگزار کرد، گفت: باشگاه پیکان کار بزرگی کرد. البته به نظرم این کار بیشتر وظیفه فدراسیون بود….

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا