اخبار

به جای توهین پاسخ دهید

مهدی کروبی از رهبران محصور جنبش سبز ضمن انتقاد از حملات تند اصولگرایان به بیانیه اخیر میرحسین موسوی، دیگر رهبر محصور این جنبش اعتراضی، خواستار پاسخگویی به جای توهین شد. از زمان انتشار این متن، رسانه‌های نزدیک به علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران و ابراهیم رئیسی به طور مرتب به او حمله کرده‌اند….

به گزارش کانال تلگرام ملی مذهبی، آقای کروبی روز شنبه ۲۲ مرداد در مکالمه‌ای تلفنی با فرزند خود محمد تقی کروبی گفته است، «آقای موسوی، نخست‌وزیر سابق کشور با توجه به تجربه و شناختى که از نظام دارد از دغدغه‌هایى صحبت کرده که ریشه بخش مهمّى از مشکلات امروز کشور است.»
آقای موسوی که همچنان در حصر خانگی به سر می‌برد، در نوشته تازه خود از سرکوب اعتراضات مردمی در ایران و سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی انتقاد کرده و در مورد احتمال موروثی شدن رهبری در ایران هشدار داده بود.
بیانیه آقای موسوی با واکنش تند اصولگرایان و رسانه‌های دولتی مواجه شده و گزارش‌ها حاکی از تماس نهادهای امنیتی با خبرنگاران و فشار بر آنها برای اعلام برائت از آقای موسوی است.
سایت ملی مذهبی نیز می‌نویسد فشار بر فعالان سیاسی حامی موسوی که به بازنشر سخنان او در شبکه‌های اجتماعی پرداخته بودند دو چندان شده است.
روزنامه کیهان در یادداشت امروز خود به قلم حسین شریعتمداری، مدیر مسئول این روزنامه، میر حسین موسوی نخست وزیر سابق جمهوری اسلامی را «عضو تشکیلات مخوف فراماسونری» خوانده و او را به «حمایت آشکار» از اسرائیل و داعش متهم کرده است.
همزمان با کیهان  برخی دیگر از نیروهای اصولگرا خواستار واکنش محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات، و دیگر چهره‌های اصلاح‌طلب به نوشته اخیر میرحسین موسوی شده‌اند.
کیهان نوشت: «اکنون نوبت حامیان سینه‌چاک موسوی، نظیر آقای خاتمی و ظریف و سایر سرکردگان جریان مدعی اصلاحات است که باید موضع خود را در‌باره اقدام خباثت‌آمیز موسوی مشخص کنند.»
موسوی در متن منتشر شده با اشاره به سخنانی از جمله اینکه «پس از مرگ رهبری، فرزندش رهبری شیعیان را به دست می‌گیرد» نوشت «۱۳ سال است که اخبار این توطئه شنیده می‌شود. اگر به راستی در پی آن نیستند چرا یک بار چنین نیتی را تکذیب نمی‌کنند؟»
اشاره موسوی به مجتبی خامنه‌ای، فرزند رهبر ۸۲ ساله جمهوری اسلامی است که در برخی محافل سیاسی از او به عنوان جانشین احتمالی پدرش یاد شده است.
میرحسین موسوی که در دوران جنگ ۸ ساله با عراق، نخست وزیر ایران بود و حمایت روح الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی را به همراه داشت، نامزد انتخابات جنجالی سال ۱۳۸۸ بود که بعد از کودتای انتخاباتی، و اعتراض میلیون ها نفر به این کودتا و ریخته شدن آنان به خیابان ها  با دادن شعارهای “رای من کو” به حصر خانگی محکوم شد.
رژیم ولایت فقیه و دولت‌های برگماردۀ آن، از جمله دولت احمدی نژاد، حسن روحانی،و ابراهیم رئیسی، در سال‌های اخیر نه‌تنها به مسائل و دشواری‌های مردم میهن ما توجهی نکرده‌اند، بلکه برای زیر پا گذاشتن خواست‌های برحق مردم ستمدیده، مانند رژیم ستم‌شاهی سابق از سلاح سرکوب استفاده کرده‌اند. یورش وحشیانهٔ گزمگان ولی فقیه در جریان اعتراض‌های مردمی سال‌های ۹۶ و ۹۸ نمونهٔ روشنی از سیاست‌های سرکوبگرانه و ضدملّی حکومت اسلامی حاکم بر میهن ماست.
در پی اعتراض به نتایج این انتخابات، میر حسین موسوی از بهمن سال ۱۳۸۹، به همراه همسرش زهرا رهنورد در حبس خانگی قرار گرفت.
موسوی در نوشته خود همچنین از سرکوب اعتراض‌های مردمی در کشور و سیاست منطقه‌ای جمهوری اسلامی انتقاد کرده بود.
روزنامه کیهان در یادداشت روز خود، این اقدام موسوی را «ماموریتی» از جانب فراماسون‌ها دانسته است.
نامزد معترض انتخابات سال ۸۸ با اشاره به سرکوب معترضان در ادامه نوشته است: «سزای آن سردار بی‌افتخاری که به این جنایت اعتراف و مباهات کرد چه بود، جز آنکه جانش در غربت به قربانی مستبدی دیگر تلف شود.»
این اشاره‌ای به حسین همدانی، از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران است که در سرکوب جنبش اعتراضی سال ۸۸ نقش مهمی داشت.
همدانی در جریان سرکوب‌های سال ۸۸ فرماندهی سپاه محمد رسول‌الله تهران را بر عهده داشت و مهرماه سال ۹۴ در شهر حلب سوریه کشته شد. فرمانده وقت سپاه همدانی را “جمع‌کننده فتنه ۸۸” خوانده بود.
همدانی در مصاحبه‌ای گفته بود که اراذل و اوباش جانی را از زندان بیرون آورد تا از آن‌ها برای سرکوب معترضان به نتایج اعلام شده انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۸۸ استفاده کند.
تشدید فشار بر شماری از شخصیت ها و فعالان سیاسی – مدنی،صنفی و حقوقی در هفته های اخیر، که به دستور مستقیم علی خامنه ای، صورت گرفته است بخشی از برنامه از پیش تدارک دیده شده مرتجعان حاکم و دستگاه نظامی-انتظامی سرکوب برای مقابله با جنبش اعتراضی مردم ایران با ادامه حاکمیت استبداد بر میهن ماست. باید با سازمانی دهی اقدامات اعتراضی گسترده نقشه های ارتجاع را با شکست رو به رو کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا