جوانان

۷ ترم محرومیت برای ۴ نفر و توقیف ۳ نشریه در دانشگاه امیرکبیر

آرمان: ۷ ترم تعلیق از تحصیل برای ۴ نفر و توقیف ۳ نشریه منتقد. این کارنامه مدیریت دانشگاه امیرکبیر در۱۰ روز اخیر است. علی بخشی دانشجوی دانشگاه امیرکبیر می‌گوید: ۴ نفر از دانشجویان دانشگاه در۲ روز گذشته با احکام محرومیت از تحصیل مواجه شده‌اند…

بخشی که خود دو ترم به صورت قطعی از تحصیل محروم شده است به آرمان می‌گوید: «سها مرتضایی، رسول احمدی و کسری گودرزی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر هرکدام یک ترم به صورت قطعی از تحصیل محروم شده‌اند و برای مرتضایی و احمدی یک ترم محرومیت هم به صورت تعلیقی در نظر گرفته شده است».

در چند روز گذشته دانشجویان دانشگاه امیرکبیر اقدام به جمع‌آوری امضا برای نامه‌ای کرده بودند که خطاب به وزیر علوم نوشته شده بود. در این نامه از عملکرد ۸ ساله دکتر رهایی، رئیس دانشگاه امیرکبیر گزارشی ارائه شده و در پایان آن دانشجویان دانشگاه از فرجی دانا می‌خواستند که رهایی را برکنار کند. تخلفی که به دانشجویان محروم نسبت داده شده برهم زدن نظم دانشگاه است. در دوران ریاست رهایی در دانشگاه امیرکبیر در مجموع ۱۵۰ ترم محرومیت از تحصیل برای دانشجویان متخلف در نظر گرفته شده است. فعالیت ۳ نشریه منتقد تکاپو، چکامه و غیاث هم که تنها نشریات دانشجویی منتقد دانشگاه امیرکبیر بوده‌اند در روزهای گذشته با حکم دانشگاه متوقف شده است.

علیرضا رهایی در سال ۸۴ و همزمان با ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد به عنوان رئیس دانشگاه امیرکبیر برگزیده شد. همچنین در مردادماه سال جاری دیوان عدالت اداری حکم دو سال انفصال از خدمات دولتی را به رهایی ابلاغ کرد. اتهام رهایی این بود که از ارائه مدرک تحصیلی به دانشجوی کارشناسی ارشد این دانشگاه جلوگیری کرده و مانع ثبت نام او در مقطع دکترا شده بود. او همچنین محکوم شد که خسارت وارده به دانشجوی متضررشده را جبران کند. مشکلی که ماه گذشته سرپرست وقت وزارت علوم، دکتر توفیقی از حل آن خبر داده بود. حکم ریاست رهایی در دانشگاه امیرکبیر درماه جاری تمام می‌شود و باید دید که فرجی‌دانا با توجه به انتقادات دانشجویی به ریاست رهایی او را برکنار می‌کند یا این که حضور او را در سمتش در دانشگاه پلی‌تکنیک تمدید می‌کند.

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا