گوناگون

اعتراض گسترده به بی‌آبی در چهارمحال و بختیاری

افشاگری پیرامون سیاست‌های رژیم درخصوص بحران آب کشور، وظیفه همه نیروهای ملی و ترقی‌خواه است! تداوم روند بحران آب در کشور، خطراتی جدی را موجب می‌گردد. مبارزه برای حفظ محیط زیست و تامین آب در کشور،‌ امروز به یکی از عرصه های مهم تلاش همه نیروهای مترقی و آزادی خواه بر ضد سیاست های مخرب و ایران برباد ده رژیم ولایت فقیه بدل شده است. …

پس از یک هفته بی‌آبی در استان چهارمحال و بختیاری و وعده‌های بی‌نتیجه مسئولان، شماری از مردم روز سه‌شنبه ۲۵ مرداد در شهرکرد مقابل ساختمان استانداری تجمع کردند و شعار دادند.

به گزارش صدای آمریکا، گزارش‌های تصویری انتشار یافته در رسانه‌های اجتماعی حضور شماری از مردم را در این تجمع اعتراضی نشان می‌دهد که شعار می‌دهند «آب، آب»، «مرگ بر رئیسی»، «فقط کف خیابون، به دست میاد حقمون»، «نماینده کجایی، این‌قدر بی‌حیایی»، «بی‌شرف، بی‌شرف» و حین سخنرانی معاون استاندار نیز هم‌صدا می‌گویند «دروغگو، دروغگو.»

هم‌زمان با اعتراض‌ها، گزارش‌های رسیده به صدای آمریکا از اختلال اینترنت در شهرهای مختلف ایران حکایت دارند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی حضور قابل توجه مأموران انتظامی و یگان ویژه در میان جمعیت معترض را نشان می‌دهد.

علاوه بر بی‌آبی، اختلال در جریان آب چشمه کوهرنگ در پی سیل هفته‌های گذشته، موجب نگرانی شهروندان از وضعیت سلامت شده است.

بهتون قول میدم با این وضعیت تا چندسال دیگه دستگاه گوارش هممون به‌فنا میره. نمونید خونه در برابر این بی‌عدالتی سکوت نکنید.

به گفته غلام‌علی حیدری استاندار چهارمحال و بختیاری، وقوع «سیل عظیم» در هفته‌های گذشته در هفت شهرستان این استان خسارت‌های زیادی ایجاد کرده و گل و لای تعداد زیادی چاه، قنات، چشمه، و آب شرب مردم را دچار مشکل کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس در روز ۱۹ مرداد، استاندار چهارمحال و بختیاری اعلام کرده است «آب شرب حدود ۴۵۰ هزار نفر» که از چشمه کوهرنگ تأمین می‌شود، با گل‌آلود شدن چشمه کوهرنگ «این مردم آب شرب ندارند.»

اظهارات استاندار چهارمحال و بختیاری در حالی است که پیش از این نیز اعتراض به بی‌آبی در این استان جریان داشته است.

معترضان این استان در اعتراضات سراسری اردیبهشت سال جاری و تابستان و پاییز سال گذشته نیز که به دلیل بحران آب ناشی از سوءمدیریت و همچنین وضعیت معیشتی آغاز شده بود، به خیابان‌ها آمده بودند.

اعتراضات بی‌آبی به استان چهارمحال و بختیاری خلاصه نمی‌شود و هم‌زمان، کشاورزان اصفهان برای دومین روز پیاپی در اعتراض به بی‌آبی در مقابل اداره آب منطقه‌ای اصفهان تجمع کرده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا