زحمتکشان

طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت به کجا رسید؟

دولت و مجلس به خواست کارگران در مورد طرح ساماندهی پاسخ مشخص نمی‌دهند. چرا نهادهای حکومتی تا این اندازه حامی پیمانکاران و واسطه‌ها هستند  و منافع میلیون‌ها کارگر قراردادی و شرکتی برایشان اهمیتی ندارد؟

پیمانکاران نیروی کار باید از بازار کار حذف شوند!

به گزارش خبرنگار ایلنا، کلیات طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت پنجم تیر در صحن علنی مجلس به تصویب رسید اما این طرح برای بررسی جزئیات به کمیسیون اجتماعی مجلس بازگشت داده شد؛ از آن زمان تا امروز کارگران و جامعه‌ی هدف در انتظار بازگشت طرح به صحن و تصویب نهایی آن هستند.

اعضای کمیسیون اجتمکاعی مجلس از روزهای ابتدای مرداد وعده دادند طرح همین روزها به صحن می‌آید اما این اتفاق نیفتاده است؛…هنوز برخی مدیران  با طرح مخالفت می‌کنند. سازمان امور استخدامی و مدیران آن از مخالفان اصلی این طرح هستند؛ متاسفانه موضع مدیران سازمان امور استخدامی هنوز تغییر نکرده و در کار تصویب طرح سنگ‌اندازی می‌کنند.

او ادامه می‌دهد: ما بارها گفته‌ایم و بازهم تاکید می‌کنیم که طرح ساماندهی بار مالی ندارد و هزینه‌های دولت را افزایش نمی‌دهد؛ این مساله با عدد و رقم ثابت شده؛ تحقیقات کمیسیون اجتماعی مجلس این را اثبات کرده و سازمان امور استخدامی هم می‌داند منتها هنوز از موضع خود برنگشته‌اند و روی باقی ماندن پیمانکاران پافشاری می‌کنند. برای ما جای سوال است که چرا این سازمان تا این اندازه حامی پیمانکاران و واسطه‌هاست و منافع میلیون‌ها کارگر قراردادی و شرکتی برایش اهمیتی ندارد؟…دیگر انتظار بس است، زمان تحقق وعده‌ها و حذف کامل دست‌های واسطه فرارسیده است….

ما با قاطعیت پیگیر تصویب و ابلاغ طرح هستیم و همانطور که بارها تاکید کرده‌ایم هیچ تکمله و تبصره‌ای نمی‌تواند جای طرح ساماندهی را بگیرد؛ خواسته نیروهای شرکتی و قراردادی دولت، کاملاً مشخص است، فقط تصویب طرح ساماندهی. بدون تردید مطالبه‌گری تا زمان تصویب جزئیات طرح و تبدیل شدن آن به قانون ادامه خواهد داشت؛ ما به هیچ وجه کوتاه نمی‌آییم …انتظارمیلیون‌ها خانواده کارگری سراسر کشور این است که با تصویب طرح … در نیمه دوم سال حضور پیمانکاران در تمام نهادها غیرقانونی شود، نیمه‌ی دوم همین امسال، واسطه‌هایی که سال‌ها شیره جان نیروی انسانی را مکیده و فربه شده‌اند، بساط خود را جمع کنند و برای همیشه بروند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا