بین‌المللی

ائتلاف جوانان ۱۴ فوریه بحرین خواستار بسته شدن پایگاه آمریکا و سفارت اسرائیل در این کشور شد

ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین خواستار بسته شدن پایگاه نظامی آمریکا و سفارت اسرائیل و قطع دست انگلیس و پایان سلطه عربستان بر این کشور شد.

به گزارش ایرنا به نقل از منامه پُست، شورای سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین با صدور بیانیه‌ای که امروز (چهارشنبه) در رسانه‌های مخالف نظام «آل خلیفه» منتشر شد، افزود:  استقلال بحرین مخدوش و ناقص است و استقلال این کشور به دست نخواهد آمد مگر اینکه مردم، حق تعیین سرنوشت و حاکمیت خود را به دست آورند و هرگونه اشغالگر را از کشور خود اخراج کنند.

این شورا در بیانیه‌ای که در پایگاه اطلاع‌رسانی خود قرار دارد، تصریح کرد که رژیم آل خلیفه روز استقلال بحرین را که پس از خروج رسمی انگلیس در ۱۴ اوت ۱۹۷۱ به دست آمد به رسمیت نمی‌شناسد و بصورت عمدی از انتشار این مناسبت توسط رسانه‌های رسمی جلوگیری می‌کند.

این بیانیه که همزمان با پنجاه و یکمین سالگرد استقلال بحرین از اشغالگری انگلیس صادر شده است، تاکید کرد که انگلیس امروز همان نقش اشغالگرانه را با ابزارهای کثیف دیگری که از طریق آن‌ها همه تخلفات را به تصویر می‌کشد و به حاکمان بحرین برای انجام آزار و اذیت سیاسی و انواع ظلم و تجاوز به حقوق ملت و حقوق بشر چراغ سبز نشان می‌دهد،  ایفا می‌کند.

شورای سیاسی ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین افزود: به رغم همه اینها، مردم بحرین برای برگزاری گرامیداشت و یادآوری اخراج انگلیس از کشور خود اجماع دارند.

این شورا بر لزوم پایان دادن به هرگونه اشغالگری در بحرین از جمله برچیده شدن پایگاه آمریکایی، بسته شدن سفارت اسرائیل، قطع دست انگلیس و پایان سلطه آل سعود تاکید کرد و افزود: این اتفاق تنها با از بین رفتن بزرگترین ابزار اشغالگری یعنی خاندان آل خلیفه به عنوان غاصبان بحرین از حاکمیت که برای بقای خود به همه این جنایتکاران متوسل شده اند، رخ خواهد داد.

ائتلاف جوانان انقلاب ۱۴ فوریه بحرین بار دیگر تاکید کرد که از کار و مطالبه خود که استقلال حقیقی بحرین از طریق همکاری همه مردم و طرفداران حاکمیت ملی برای ایجاد یک میهن آزاد و مستقل که آرزوی هر شهروند مظلوم و ستمدیده است و اتحاد در برابر انواع اشغالگری‌ها است، عقب نشینی نمی‌کند.

بحرین از ۱۴ فوریه سال ۲۰۱۱ میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

ناآرامی‌های بحرین تاکنون ده‌ها کشته و هزاران زخمی برجای گذاشته و رژیم آل خلیفه همچنین صدها بحرینی را نیز سلب تابعیت کرده است.

گروه‌های مدافع حقوق بشر بارها رژیم آل خلیفه را به خاطر سرکوب مخالفان محکوم کرده و خواستار اصلاحات در نظام سیاسی این کشور شده‌اند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا