ورزشی

در فدراسیون دوچرخه سواری تصمیم گیرنده کیست؟

حسین زنجانیان، نایب قهرمان دوچرخه سواری آسیا: فدراسیون از ترس پناهنده شدن به من معرفی‌نامه نداد.

در فدراسیون دوچرخه سواری، حراست و سازمان بسیج ورزشکاران، تصمیم گیرنده اصلی هستند!

اعتماد آنلاین – نایب قهرمان دوچرخه سواری آسیا گفت: فدراسیون به این دلیل که نگران بود از ایتالیا برنگردم، معرفی برای من جهت دریافت ویزا و حضور در جام جهانی صادر نکرد. حسین زنجانیان درباره‌ی این که فدراسیون دوچرخه‌سواری معرفی‌نامه برای این رکابزن جهت دریافت ویزا و حضور در جام جهانی ایتالیا صادر نکرده است، بیان کرد: من و همسرم که هر دو دوچرخه سوار هستیم، تصمیم داشتیم که در جام جهانی ایتالیا شرکت کنیم. از آن‌جا که مسابقات قهرمانی آسیا دو ماه دیگر  برگزار می‌شود، می‌خواستم برای آن رقابت‌ها آماده شوم. دو ماه پیگیر گرفتن ویزا بودیم که در نهایت از سفارت به ما اعلام کردند که باید از سوی فدراسیون دوچرخه سواری ایران معرفی‌نامه بیاوریم. زمانی که از فدراسیون معرفی نامه خواستیم، صادر نکردند و حتی همسرم انصراف داد و برای این که نشان دهد که ما قصد ماندن نداریم و حتما به ایران برمی‌گردیم اما فدراسیون برای من هم معرفی‌نامه صادر نکرد.

او ادامه داد: من تمام هزینه‌ها را قرار بود خودم پرداخت کنم و یک ریال هم از فدراسیون نمی‌خواستم. برای این که خیال‌شان راحت باشد که من به ایران برمی‌گردم، اعلام کردم که تضمین هم می‌دهم اما باز هم نپذیرفتند. من تنها مدال‌آور دوچرخه سواری ایران در ماده دانهیل بزرگسالان هستم و مدال آسیایی دارم. چندین مرتبه هم در مسابقات جهانی و در بازی‌های آسیایی جاکارتا نیز حضور داشته‌ام و بدون مشکل به مسابقات رفته‌ام و بدون مشکل هم به ایران برگشته‌ام. نکته این است که به گونه‌ای با من برخورد کردند که انگار دوچرخه سوار آماتور هستم.زنجانیان در پاسخ به این پرسش که فدراسیون برای این که معرفی‌نامه صادر نمی‌کند، چه دلیلی داشت؟ تصریح کرد: نگران این بودند که ما پناهنده شویم و به ایران برنگردیم. حتی همسرم هم به همین دلیل انصراف داد که مسئولان فدراسیون خیال‌شان راحت باشد که حتما به ایران برمی‌گردم. حتی می‌خواستم سند خانه، ماشین یا چک سفید امضا تحویل فدراسیون دهم اما همکاری نکردند. یک هفته جواب من را درست و حسابی ندادند و در نهایت هم اعلام کردند که نمی‌توانند این کار را انجام دهند…

این رکابزن کوهستان ایران افزود: من بارها در مسابقات بین‌المللی حضور داشته‌ام و حتی در اردوهای بین‌المللی هم بوده‌ام و اگر می‌خواستم فرار کنم، همان موقع این کار را انجام می‌دادم. این انتظار را دارم که فدراسیون فکری برای این مساله کند و اگر ورزشکاران خودشان می‌خواهند به مسابقات بین‌المللی بروند، شرایط حضورشان را فراهم کند. به هر حال ما تا در مسابقات بین‌المللی حضور نداشته باشیم، نمی‌توانیم پیشرفت کنیم. در داخل ایران که خبری از برگزاری اردوی تیم ملی نیست و ما در این دوسال گذشته نه اردو داشتیم و نه مربی. مهر سال گذشته که لیگ داشتیم تا الان که دوباره قرار است لیگ برگزار شود، مسابقه‌ای برگزار نشده است. برگزاری این لیگ هم به همت دوچرخه سواران اراک است…

پیش تر؛در ابتدای سال جاری ایسنا گزارش داده بود : علی ظهراب زاده که در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ برای اولین بار مدال نقره رده امید را برای ایران گرفت، در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت دوچرخه سواری کوهستان و نداشتن برنامه خاص برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ بیان کرد: شش ماه است که اصلا سوار دوچرخه نشده‌ام. از سال ۲۰۱۷ موفقیت های دوچرخه سواری کوهستان شروع شد اما کاری کرده اند انگیزه و علاقه را از من و دیگر نفرات گرفته اند. کسانی که در فدراسیون هستند، از دوچرخه سواری کوهستان سر رشته ندارند. این واقعیت است، من این را مقابل خودشان هم می گویم و با کسی تعارف ندارم.

بازی های آسیایی بعد از المپیک خیلی با ارزش است. برای  بازیهای آسیایی باید از یک سال قبل اردو بگذارند و رکابزنان را به مسابقات مختلف اعزام کنند و مسابقات داخلی را مطابق با مسیر بازی های آسیایی برگزار کنند تا دوچرخه سواران در بازی های آسیایی به مشکل برنخورند و آماده باشند اما هیچ خبری نیست و تا الان هیچ اردویی برای کوهستان نگذاشته‌اند. فقط جاده و پیست را برگزار می‌کنند و انگار کوهستان را کنار گذاشته‌اند و تعطیل کرده‌اند. با این شرایط هم من ترجیح دادم پا روی علاقه ام بگذارم و به دنبال کار بروم.

سال گذشته با ما تماس گرفته اند که تیم دانشگاه آزاد تبریز را راه اندازی کرده‌اند و قرار بود ابتدا در کوهستان تیم بدهند و ما هم برای سال اول به دنبال مبلغ قرارداد نبودیم و فقط می خواستیم تیم باشد. از این رو قرارداد زیر ۱۰ میلیون را امضا کردیم. به ما  گفتند سال آینده هر مبلغی بگوییم همان می‌شود و تیم هم با اختلاف قهرمان شد اما  بعد از آن تیم کوهستان را منحل کردند.

ظهراب زاده در مورد اینکه گفته می‌شود در دوچرخه سواری پول نیست، تاکید کرد: اگر در دوچرخه‌سواری پولی نیست پس این همه جنگ و دعوا بر سر انتخابات برای چیست؟ از طرفی اگر پول نیست پس این افراد چرا  مانده‌اند؟ مسئله این است که زحمت را ما دوچرخه‌سواران می‌کشیم اما سودش به جیب افراد دیگر می‌رود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا