بین‌المللی

اعتصابی دیگر در شبکه حمل و نقل انگلیس در راه است

کارکنان شبکه حمل و نقل در انگلیس در اعتراض به شرایط دستمزدی خود بار دیگر دست به اعتصاب خواهند زد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بحران اقتصادی در انگلیس به دور تازه ای از اعتصاب‌ها در شبکه حمل و نقلی این کشور منجر شد.

در ادامه سریال اعتصاب‌ها در انگلیس، که در تابستان امسال چندین بار رخ داده است، امروز ۱۸ اوت کارگران شبکه ریلی، چندین شرکت قطار، متروی لندن و اتوبوس‌های پایتخت انگیس تازه‌ترین دور اعتصاب‌های خود را به دلیل اختلاف بر سر حقوق و شرایط کاری خود آغاز خواهند کرد.

بنا به اعلام‌های صورت گرفته، اعضای اتحادیه راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل انگلیس پنج شنبه و شنبه دست به اعتصاب خواهند زد. از سویی کارگران خدمات تونل لندن نیز روز جمعه به جمع اعتصاب کنندگان خواهند پیوست.رانندگان اتوبوس لندن نیز قصد دارند جمعه و شنبه اعتصاب کنند.

دور جدید اعتصاب‌ها، قطعاً جابه جایی و حمل و نقل را در انگلیس با مشکل مواجه خواهد شد زیرا خدمات ریلی و اتوبوسی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت و می‌تواند به فلج شدن شبکه حمل ونقل در این کشور بیانجامد.

«میک لینچ» دبیر کل اتحادیه راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل انگلیس به روزنامه گاردین گفت که شبکه ریلی پیشنهاد پرداخت قبلی خود را بهبود نبخشیده و شرکت‌های بهره‌بردار قطار نیز هیچ پیشنهاد جدیدی به ما ارائه نکرده است.

در بحبوحه اعتصاب‌های ادامه دار در انگلیس، «گرانت شاپس» وزیر حمل و نقل این کشور از طرحی ۱۶ ماده‌ای برای مقابله با اعتصابات اتحادیه‌های راه آهن رونمایی کرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا