بین‌المللی

مقام آلمانی: دستیابی به اهداف ذخیره سازی گاز شدنی نیست

کلاوس مولر رئیس سازمان شبکه فدرال (رگولاتور بخش انرژی آلمان) امروز ابراز بدبینی کرد که این کشور بتواند به هدف پیش بینی شده برای ذخیره سازی گاز دست یابد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از مصاحبه وی با تارنمای آلمانی “تی آنلاین” نوشت که دستیابی به هدف تکمیل ۸۵ درصد ذخایر گاز تا ۱ اکتبر (۹ مهر) بسیار جاه طلبانه و دستیابی به هدف ۹۵ درصد تا ۱ نوامبر (۱۰ آبان) نشدنی است.

پیشتر روبرت هِبِک وزیر اقتصاد آلمان با هشدار در مورد کمبود گاز، اهدافی را برای تکمیل ذخایر گازی این کشور تا ۱ نوامبر و آغاز زمستان تعیین کرده بود.

در آن زمان ۶۵ درصد ذخایر گازی تکمیل بود و آلمان اوایل این هفته و دو هفته پیش از موعد به هدف ۷۵ درصد دست یافت.

با این حال مولر به شهروندان آلمانی هشدار داد که نه تنها این زمستان بلکه زمستان سال آتی نیز آلمان با کمبود گاز مواجه خواهد بود و چه بسا زمستان ۲۰۲۴-۲۰۲۳ سخت تر باشد.

به نوشته رویترز آلمان به شدت به واردات گاز از روسیه وابسته بوده و در گرماگرم جنگ مسکو و کی یف، میزان واردات گاز آن از روسیه به میزان زیادی کاهش یافت.

اوایل تابستان امسال انتقال گاز از خط لوله نورد استریم به ۲۰ درصد ظرفیت آن کاهش یافت و اتحادیه اروپا روسیه را متهم کرده که از حربه انرژی در درگیری اخیر استفاده می کند.

از سوی دیگر، پیش بینی می شود که قبض انرژی خانوارهای آلمانی در زمستان پیش رو به شدت افزایش یابد و کمبود انرژی به قیمت کاهش رشد اقتصادی این کشور تمام خواهد شد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا