ورزشی

کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۴ برنز، بر سکوی نخست جهان ایستاد.

 آیا پاداش  قهرمانی جوانان پرداخت خواهد شد؟

ایسنا – در پایان رقابت های ۵ وزن دوم کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان در بلغارستان، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند، آرمین حبیب زاده در ۶۱ کیلوگرم نقره گرفت و عارف رنجبری در وزن ۸۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد تا ایران در مجموع با کسب ۳ طلا، یک نقره و ۴ برنز بالاتر از آمریکا و هند بر سکوی نخست جهان قرار گیرد.

در روز پایانی این رقابت ها و در وزن ۶۱ کیلوگرم، آرمین حبیب زاده در دیدار فینال مقابل یوتو نیشیوچی از ژاپن با نتیجه ۵ بر ۳ شکست خورد و به مدال نقره جوانان جهان رسید.حبیب زاده پیش از این در دور مقدماتی ۵ وزن دوم که روز گذشته سه شنبه برگزار شد، پس از استراحت در دور نخست، ۱۱ بر صفر میکیتا آبراموف از اوکراین را از پیش رو برداشت و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. وی در این مرحله در یک کشتی نزدیک با نتیجه ۱۳ بر ۱۱ نیکولاس بوزاکیس از آمریکا را از پیش رو برداشت و به نیمه نهایی رسید. حبیب زاده در این مرحله نیز با نتیجه ۳ بر صفر حمزات ارسامرزویف از فرانسه را شکست داد و راهی فینال شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبری در دیدار رده بندی مقابل سبوحی امیرارسلان اف از آذربایجان ۳ بر یک پیروز شد و به مدال برنز رسید.

وی پیش از این در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد، سپس ۱۱ بر صفر ژولین ایوانوف از بلغارستان را مغلوب کرد و به مرحله یکچهارم نهایی راه یافت اما مقابل رحیم ماگمادوف از فرانسه با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست خورد و با توجه به حضور حریفش به دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت. رنجبری در این مرحله آنجلوس کوکلاریس از یونان را برد و به رده بندی رفت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم امیرحسین فیروزپور در دیدار فینال مقابل آندرو مارگیشویلی از گرجستان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید و مدال طلا را از آن خود کرد.فیروزپور پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس ۱۰ بر صفر ساتوشی میورا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر کریستین آنگیال از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. فیروزپور در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ادلان ویسخانوف از فرانسه به پیروزی دست یافت و راهی فینال شد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم امیررضا معصومی در دیدار فینال مقابل ماهندرا گایکواد از هند با نتیجه ۱۳ بر ۲ به برتری رسید و سومین و آخرین مدال طلای ایران در این رقابت ها را از آن خود کرد.معصومی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس ۱۴ بر ۴ مراب سلیماناشویلی از گرجستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. معصومی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر ۱ نیکولاس فیلدمن از آمریکا را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت.

عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم دیگر نماینده ایران در ۵ وزن دوم بود که روز گذشته از دور مسابقات کنار رفت. در جریان رقابت های ۵ وزن نخست نیز  سبحان یاری در وزن ۷۹ کیلوگرم صاحب مدال طلا شد و محمدنژاد جوان در ۵۷، حسین محمدآقایی در ۷۰ و امیرعلی آذرپیرا در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شدند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مجموع با کسب ۳ مدال طلا، یک نقره و ۴ مدال برنز با ۱۵۹ امتیاز بر سکوی نخست جهان ایستاد، آمریکا با ۲ طلا و ۲ نقره و مجموع ۱۳۲ امتیاز دوم شد و هند با یک نقره و ۶ برنز و مجموع ۱۱۲ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا