بین‌المللی

در پی از سرگیری اعتصاب‌ها؛ لندن فلج شد

کمیته حمل و نقل لندن امروز جمعه از تعطیلی اکثر خطوط مترو در اثر ازسرگیری اعتصاب های کارگری خبر داد و به شهروندان توصیه کرد که مترو استفاده نکنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کمیته حمل و نقل لندن امروز جمعه از تعطیلی اکثر خطوط مترو در اثر ازسرگیری اعتصاب های کارگری خبر داد و به شهروندان توصیه کرد که مترو استفاده نکنند.

نیک دنت از مدیران اجرایی کمیته حمل و نقل لندن در این باره گفت: امروز روز سختی است، از همه مسافران می خواهیم که امروز از مترو استفاده نکنند.

بنابراین گزارش، کارکنان مترو لندن از امروز اعتصاب خود را که قرار است شامل کل شهرهای انگلیس شود، آغاز کرده اند.

اتحادیه های کارگری راه آهن، دریانوردی و حمل و نقل انگلیس پیش از این هشدار داده بودند که به دلیل شرایط سخت کاری و دستمزد پایین ، اعتصاب های خود را از سرخواهند گرفت.

بنابر گزارش آسوشتیدپرس اعتصاب در بخش راه آهن انگلیس نیز قرار است از فردا شنبه آغاز شود. کارگران بخش حمل و نقل در انگلیس خواهان افزایش دستمزد خود به دلیل افزایش قیمت های مواد غذایی و انرژی هستند.

گفتنی است متروی لندن با توجه به اینکه ایستگاه های متعددی در سرتاسر این شهر دارد ، شریان اصلی حمل و نقل در پایتخت انگلیس محسوب می شود و تعطیلی اکثر ایستگاه های آن موجب فلج شدن حمل و نقل عمومی در این شهر شده است. دولت انگلیس با تقبیح اعتصاب های کارگری مدعی شده که در ماه های اخیر ۱۶ میلیارد پوند صرف بهبود وضعیت کارکنان در این بخش کرده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا