از هر دری سخنی

رشد اقتصادی اتحادیه اروپا کاهش یافته است

رشد تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا کمتر از انتظارات در سه ماهه دوم بود. همزمان نرخ تورم در حوزه یورو افزایش داشته است.

تولید ناخالص داخلی (GDP) اتحادیه اروپا کمتر از پیش‌بینی‌ها

شرق – بر اساس برآورد فوری سازمان آماری اتحادیه اروپا، تولید ناخالص داخلی (GDP) اتحادیه اروپا در سه ماهه دوم امسال نسبت به سه ماهه قبل ۰.۶ درصد افزایش یافت اما این رقم کمتر از پیش‌بینی بازار برای رشد ۰.۷ درصدی است.یورواستات می‌گوید: تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا در دوره آوریل تا ماه ژوئن کمتر از چهار درصد افزایش یافته است.اما در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بر اساس داده‌های موجود، هلند با ۲.۶ درصد در مقایسه با سه ماهه قبل، بالاترین افزایش را داشته است. بر اساس این آمار پس از هلند، رومانی (۲.۱ درصد) و سوئد (۱.۴ درصد) قرار دارند.آلمان، بزرگترین اقتصاد اروپا رشد صفر درصدی در سه ماهه دوم ثبت کرد و رکود داشت. لهستان (منفی ۲.۳ درصد)، لتونی (منفی ۱.۴ درصد) و لیتوانی (منفی ۰.۴ درصد) نیز شاهد انقباضات سه ماهه بودند.

یورونیوز نیز گزارش داد:نرخ تورم سالانه اتحادیه اروپا تحت تاثیر تبعات حمله نظامی روسیه به خاک اوکراین از ۹.۶ درصد در پایان ژوئن به ۹.۸ درصد در انتهای ژوئیه رسید، نرخی که یک سال پیش تنها ۲.۵ درصد بود.

اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) اعلام کرد که متوسط نرخ تورم سالانه منتهی به ژوئیه در ۱۹ کشور عضو منطقه یورو به ۸.۹ درصد رسید. این نرخ یک ماه پیش ۸.۶ درصد و یکسال پیش ۲.۲ درصد گزارش شده بود.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو، فرانسه و مالت با ۶.۸ درصد همچون ماه گذشته دارای پایین‌ترین نرخ تورم سالانه هستند و در مقابل استونی با ثبت نرخ ۲۳.۲ درصدی در صدر قرار گرفته است

تورم انگلیس از ١٠ درصد عبور کرد

اقتصاد آنلاین – با ادامه افزایش قیمت مواد غذایی و انرژی، تورم بریتانیا به بالاترین حد خود در ۴٠ سال اخیر یعنی ١٠.١ درصد رسید.شاخص قیمت مصرف کننده سالانه در این کشور نیز ١٠.١ درصد افزایش یافت که بالاتر از پیش‌بینی اجماع ٩.٨ درصدی و از ٩.۴ درصد در ژوئن بود.بانک مرکزی انگلیس همچنین پیش‌بینی کرده است که تورم در ماه اکتبر به ١٣.٣ درصد برسد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا