گوناگون

در دو سانحه رانندگی در ترکیه ده‌ها نفر کشته شدند

دو سانحه سنگین رانندگی در ترکیه دست‌کم ۳۵ کشته و شمار زیادی زخمی به جای گذاشت. در جریان یکی از سوانح یک اتوبوس با امدادگرانی که در حال رسیدگی به زخمی‌شدگان بودند، برخورد کرد….

دست‌کم ۳۵ کشته و ده‌ها زخمی؛ این حاصل دو سانحه رانندگی در ترکیه است که شنبه ۲۰ اوت (۲۹ مرداد) روی داد.

در نخستین سانحه که در استان غازی‌ عینتاب واقع در جنوب ترکیه به وقوع پیوست، چندین خودرو به هم برخوردند. در پی این سانحه مجموعا ۱۶ نفر کشته و ۲۲ نفر زخمی شدند.

بنا بر اظهارات داوود گل، استاندار غازی‌ عینتاب، شماری از کشته‌شدگان نیروهای امدادگر اورژانس، آتش‌نشانی و خبرنگار بوده‌اند.

امدادگران و ظاهرا همچنین خبرنگاران در حال کمک به زخمی‌شدگان این حادثه بودند که یک اتوبوس چپه شد و به با یک آمبولانس و همچنین یک خودروی رسانه‌ای ویژه پخش زنده برخورد کرد.
این تصادف در اتوبان میان کلانشهر غازی عینتاب و نیزیپ در جنوب ترکیه اتفاق افتاد. در تصاویری که تلویزیون ترکیه پخش کرد، اتوبوس چپه‌شده و همچنین آمبولانسی که به شدت دچار خسارت شده بود، دیده می‌شد.

ساعتی بیش از این حادثه نگذشته بود که در سانحه‌ای دیگر در استان ماردین یک کامیون با گروهی از عابران برخورد کرد. در این سانحه ۱۹ نفر کشته و ۲۹ تن زخمی شدند. استان ماردین در نزدیکی مرز ترکیه با سوریه واقع است.

بنا بر آمار منتشرشده در سال گذشته میلادی حدود ۵ هزار و ۴۰۰ نفر در ترکیه جان خود را در سوانح رانندگی از دست دادند.
دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا