جوانان

آیا سران رژیم به این موضوع توجه دارند؟

رشد ۲۰۰ درصدی؛ یک میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر ایرانی طی هفت ماه به ترکیه رفتند …

آمارهای جدید وزارت فرهنگ و گردشگری ترکیه نشان می‌دهد که در هفت ماهه سال جاری میلادی، یک میلیون و ۲۷۸ هزار گردشگر ایرانی وارد این کشور شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال سه برابر و نسبت به هفت ماهه سال ۲۰۲۰ بیش از پنج برابر شده است.

تنها در ماه گذشته میلادی حدود ۲۳۰ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه سفر کردند.

گزارش های انتشار یافته حاکی از آن است که ایرانی‌ها بعد از شهروندان آلمان، روسیه، بریتانیا و بلغارستان بیشترین شمار گردشگران خارجی ترکیه را تشکیل می‌دهند.

در هفت ماهه امسال بیش از ۲۳ میلیون گردشگر خارجی وارد ترکیه شده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال رشد ۱۳۰ درصدی و نسبت به هفت ماهه سال ۲۰۲۰ رشدی ۳۲۶ درصدی نشان می‌دهد.

بهبود روابط ترکیه با کشورهای عربی و اسرائیل نیز به ورود موج گسترده‌ای از گردشگران اسرائیلی و عرب به این کشور منجر شده است، به‌طوری که شمار گردشگران اسرائیلی در ترکیه تقریبا چهار برابر شده و به ۴۴۰ هزار نفر رسیده است.

شمار گردشگران عربستان سعودی نیز بیش از ۲۲ برابر شده و به ۱۳۰ هزار نفر رسیده است. وضعیت مشابهی در مورد سفر شهروندان دیگر کشورهای عربی خصوصا امارات، کویت و بحرین دیده می‌شود.

فروش مسکن ترکیه به خارجی‌ها

هفته گذشته همچنین مرکز آمار ترکیه گزارش ماهانه فروش مسکن به خارجی‌ها را منتشر کرد که نشان می‌دهد ایرانی‌ها بعد از روس ها در مقام دوم قرار دارند.

در مدت یاد شده ایرانی‌ها پنج هزار و ۳۱۵ واحد مسکن از ترکیه خریداری کرده‌اند که نسبت به دور مشابه پارسال ۴۴ درصد رشد داشته است.

اما بیشترین رشد فروش مسکن به شهروندان روسیه اتفاق افتاده است، به‌طوری که روس‌ها در هفت ماهه امسال با شش هزار و ۸۸۷ واحد مسکن، از ایرانی‌ها پیشی گرفته و در صدر خریداران خارجی مسکن ترکیه بوده‌اند.

خرید مسکن در ترکیه توسط اتباع روسیه طی این مدت نسبت به دور مشابه پارسال سه برابر شده است.

در مجموع طی هفت ماهه امسال حدود ۴۰ هزار واحد مسکن در ترکیه به شهروندان خارجی فروخته شده که نسبت به دور مشابه پارسال ۵۸ درصد رشد داشته است.

شهروندان روسیه، ایران، عراق، قراقستان، آلمان، اوکراین، افغانستان و یمن در صدر خریداران مسکن در ترکیه هستند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا