بین‌المللی

اعتراض هزاران نفری نیوزیلندی‌ها مقابل پارلمان

شش ماه پس از سرکوب تظاهرات مقابل پارلمان نیوزیلند، امروز (سه‌شنبه) بار دیگر حدود ۲۰۰۰ معترض در مقابل پارلمان این کشور تجمع کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این تظاهرکنندگان که توسط ائتلاف «آزادی‌ و حقوق» سازمان‌دهی شده بودند، درحالی در فضای سبز خارج از ساختمان پارلمان نیوزیلند تمجع کردند که قانون‌گذاران داخل ساختمان مشغول کار بودند.

معترضان با پلاکاردهایی در دست، به طیف گسترده‌ای از مسائل اعتراض کردند، مسائلی از جمله مقررات محیط‌زیستی سفت‌وسخت‌تر برای کشاورزان، لایحه دولت برای تصاحب دارایی‌های آبی منطقه‌ای و محدودیت‌های همه‌گیری کرونا؛ محدودیت‌هایی که دولت‌ ولینگتون بخش چشمگیری از آن‌ها را کاهش داده، اما مردم نیوزیلند خواستار رفع کامل محدودیت‌ها هستند.

یکی از معترضان گفت: دولت نیوزیلند برای ما کار نمی‌کند.

او به خبرنگار رویترز گفت که دولت این کشور در مسئله مالکیت دارایی‌های آبی، به خواسته‌های مردم گوش نمی‌دهد.

در پی تجمع معترضان، راه‌بندها و موانعی اطراف این ساختمان قرار داده شد و تعداد زیادی از نیروهای پلیس این کشور در آنجا حاضر هستند.

امروز حدود ۲۵۰ معترض هم در اعتراض به نفرت‌پراکنی، تعصب و تحریم اطلاعات احزاب راست افراطی این کشور تظاهرات کردند.

جاسیندا آردرن، نخست‌وزیر نیوزیلند روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که پارلمان این کشور از دیرباز از تظاهرات مسالمت‌آمیز استقبال کرده و او می‌خواهد این روند ادامه داشته باشد. آردرن امروز با معترضان دیدار نکرد.

میزان رضایت مردم نیوزیلند از دولت آردرن نسبت به اواخر ۲۰۲۱ حدود ۸ درصد کاهش یافته و اکنون ۳۳ درصد است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا