بین‌المللی

تقلای انگلیس برای متقاعد کردن رهبران اروپا جهت ادامه حمایت از اوکراین

روزنامه تلگراف به نقل از منابعی گزارش داد که دیپلمات‌های انگلیسی با هدف متقاعد کردن رهبران اروپایی درخصوص متوقف نکردن کمک‌ها به اوکراین، به پایتخت‌های اروپایی سفر می‌کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این گزارش آمده است: «لندن در بحبوحه افزایش قیمت انرژی، نسبت به توقف حمایت‌ کشورهای اروپایی از کی‌یف نگران است.»

به گفته یک منبع، هم‌زمان با اینکه شهروندان اروپایی با قیمت‌های فزاینده انرژی مواجه هستند، رهبران آن‌ها نسبت به مخارج تسلیحات و کمک‌های بشردوستانه به کی‌یف به شدت نگران به نظر می‌رسند.

براساس این روزنامه، مقامات بلندپایه اتحادیه اروپا نگرانند که پاییز یا اوایل زمستان می‌تواند زمان تصمیم‌گیری برای مردم باشد؛ زمان و شرایطی که موضع مردم را درخصوص کمک به اوکراین تغییر خواهد داد.

بنابر این گزارش ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه حمله به اوکراین را با هدف “نازی زدایی” و جلوگیری از پیوستن این کشور به ناتو آغاز کرد؛ حمله‌ای که روسیه آن را “عملیات ویژه نظامی” نامیده است و باعث شده که غرب واکنش‌های مختلفی نسبت به این مسئله نشان دهد و “شدیدترین تحریم‌ها” را علیه روسیه اعمال کند؛ این تحریم‌ها و فشار اقتصادی موجب افزایش قیمت سوخت و غذا در اروپا و آمریکا شده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا