زحمتکشان

پرستاران به طرح مصوب تعرفه‌گذاری اعتراض دارند!

بعد از سال‌ها انتظار حکومت جمهوری اسلامی طرحی را  در دستور کار قرار داده‌ که فرسنگ‌ها با عدالت و خواسته‌های پرستاران تفاوت دارد؛ پرستاران و زحمتکشان بخش بهداشت علیه چنین طرح ناعادلانه‌ای مبارزه می‌کنند.

طرح تعرفه‌گذاری باید با حضور تشکل‌های صنفی -سندیکایی پرستاران تدوین گردد

ایلنا –  پرستاران از طرح مصوب تعرفه‌گذاری رضایت ندارند؛ به گفته‌ی آن‌ها این طرح، ناقص است و هیچ سنخیتی با عدالت ندارد.محمدی (پرستار و فعال صنفی) در این رابطه می‌گوید: بعد از سال‌ها انتظار طرحی را مصوب کرده و در دستور کار قرار داده‌اند که فرسنگ‌ها با عدالت و خواسته‌های پرستاران تفاوت دارد؛ پانزده سال منتظر نماندیم که چنین طرح ناعادلانه‌ای را کلید بزنند.نکته بعدی، عقب افتادن مکرر همین طرح ناقص است؛ این پرستار می‌گوید: قرار بود از فروردین اجرا شود بعد گفتند تیرماه و حالا هم می‌گویند شهریور؛ مشخص نیست شهریور اجرای آن قطعی‌ست یا خیر. چند ماه است که کار را به وقت‌کشی گذرانده‌اند.

به گفته وی، مساله بعدی زمان واریز معوقات تعرفه‌گذاری‌ست؛ وزارت بهداشت مشخص نکرده که آیا معوقات تعرفه‌گذاری از فروردین پرداخت می‌شود یا نه؛ چرا هیچ توضیحی در ارتباط با آن نمی‌دهند. اکنون دولت برای افزایش حقوق کارمندان طرح جدید داده باید پرسید اگر بودجه دارید و می‌توانید، چرا تعرفه‌گذاری پرستاران را مدام عقب می‌اندازید؟! انتظار داریم با مشارکت نمایندگان واقعی پرستاران، طرح تعرفه‌گذاری بازنگری و اصلاح شود؛ زمان اجرای آن نیز حداقل از فروردین امسال باشد و معوقات را به پرستاران بپردازند.

حقوق و مزایای کادر سلامت با تأخیر پرداخت می‌شود

ایلنا در گزارشی دیگر نوشت: برقراریِ فوق‌العاده خاص یکی از مطالباتِ جدی کادر سلامت است که به بندهای ۱۵ و ۱۶ ماده ۵۴ آیین‌نامه اداری استخدامی اعضای غیر هیأت علمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برمی‌گردد. این مطالبه از فروردین ۹۹ که شیوع کرونا شدت گرفت، جدی‌تر شد. مسئولان در برنامه‌ها و گفتگوهای مختلف، برقراریِ فوق‌العده خاص کادر سلامت را راه خوبی برای قدردانی از زحماتِ کادر سلامت در دورانِ کرونا می‌دانستند…وقتی می‌بینیم علی رغم تمام تمهیداتی که وزارت بهداشت برای دسترسیِ مسئولین این سازمان لحاظ کرده، حقوق و مزایای کادر سلامت با تأخیر چند روزه پرداخت می‌شود و به نوعی گروکشی حقوقی صورت می‌گیرد، متوجه می‌شویم که انگار  مطالباتِ کادر سلامت برای این سازمان اصلا جدی نیست و با وجودِ تأکیداتِ بسیار از سویِ مسئولانِ مختلف برای قدردانی از کادر سلامت، همچنان این گروه نادیده گرفته می‌شوند…علاوه بر عدم اجرای تعرفه‌گذاری، فوق‌العاده خاص کارکنان نظام سلامت نیز در بسیاری از مراکز درمانی و بیمارستان‌های کشور پرداخت نشده است.پرستاران می‌گویند: به این تبعیض آشکار در تخصیص بودجه‌های ملی معترضیم؛ چرا برای برخی همیشه پول و اعتبار هست اما برای افرادی که در صف مقدم خطر و مبارزه با بیماری قرار دارند، بودجه و پول نیست؟!

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا