زحمتکشان

۲۱ هزار میلیارد پول بازنشستگان در گروی پتروشیمی فن‌آوران

صندوق بازنشستگی کشوری مالک ۲میلیارد سهم از پتروشیمی جم است. سود سالانه سهام آن بیش از ۲۱هزار میلیارد تومان است. سودی که به‌دلیل فساد مالی و وابستگی مدیران این پتروشیمی به سپاه پاسداران تاکنون به حساب صندوق بازنشستگی واریز نشده است.

 دستبرد به دارایی بازنشستگان!

حاشیه‌های شرکت پتروشیمی «فن‌آوران» تمام شدنی نیست؛ یک روز خبر پرداخت حقوق‌های نجومی به اعضای هیات مدیره و مدیران آن خبرساز می‌شود و روز دیگر پرداخت دستمزد ۲میلیون یورویی ویلموتس سرمربی بلژیکی تیم ملی رسانه‌ای می‌شود.اقتصادآنلاین – این روزها نام شرکت پتروشیمی «فن‌آوران» به‌عنوان یکی از موانع برگزاری مجمع سالانه شرکت پتروشیمی «جم» مطرح شده است. چند ماهی از رفتن مدیرعامل شرکت پتروشیمی «فن‌آوران» گذشته است و این شرکت همچنان بدون مدیرعامل به فعالیت خود ادامه می‌دهد. مسئله‌ای که بر روی دیگر شرکت‌های وابسته نیز تاثیرگذار بوده است.

ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که قنبریان سرپرست فعلی  پتروشیمی جم، پیش از انتصاب در این  شرکت، مدیرعامل شرکت کیمیای خاورمیانه بوده است. پس از انتصاب قنبریان به‌عنوان سرپرست پتروشیمی جم، بدری مدیرعامل پیشین شرکت پتروشیمی فناوران، جایگزین او در شرکت پتروشیمی کیمیای خاورمیانه می‌شود.باوجود گذشت یک ماه از جابجایی مدیران این شرکت‌های پتروشیمی، تاپیکو به عنوان بزرگترین هلدینگ نفت و انرژی سازمان تامین اجتماعی  و یکی از مالکان اصلی این شرکتها، تاکنون اقدام به معرفی مدیرعاملی برای شرکت پتروشیمی فن اوران نکرده است.

به همین دلیل  تمامی صورت جلسات شرکت جم و دیگر شرکت ها به دلیل ثبت نشدن مدیر عامل فاقد اعتبار قانونی و بی ارزش تلقی میشود. مشکلات عدم برگزاری مجمع و پرداخت نشدن سود سهام پتروشیمی جم به صندوق بازنشستگی کشوری به عنوان یکی از مالکان شرکت، ناشی از همین مسئله است.

باتوجه به اینکه شرکت پتروشیمی «فن‌آوران» درحال حاضر مدیرعامل ندارد، امکان رسمی‌شدن فعالیت قنبریان مدیرعامل قبلی این شرکت در پتروشیمی «جم» نیز وجود ندارد و روال اداری و قانونی برگزاری مجمع سالانه در شرکت پتروشیمی «جم» با مشکل مواجه شده است. به همین دلیل شرکت پتروشیمی «جم» تاکنون موفق به برگزاری مجمع سالانه خود نشده است، مسئله‌ای که موجب اعتراض سهام‌داران آن شده است. صندوق بازنشستگی کشوری مالک ۲میلیارد سهم از پتروشیمی جم است. سود سالانه سهام آن بیش از ۲۱هزار میلیارد تومان است. سودی که به‌دلیل سوءمدیریت در این مجموعه تاکنون به حساب صندوق بازنشستگی واریز نشده است. هم‌اکنون چشم بازنشستگان برای احقاق حقوق‌شان… به این پرونده است تا دستور برگزاری مجمع سالانه پتروشیمی «جم» و پرداخت سود سالانه سهام آن را به صندوق بازنشستگی کشور را صادر کند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا