گوناگون

کرونا در ایران؛ مرگ ۶۲ نفر در یک روز، احتمال موج جدید در پاییز

وزیر بهداشت جمهوری اسلامی روز پنج‌شنبه ضمن اشاره به «بهبود نسبی شرایط کرونا» در کشور درباره «احتمال افزایش بیماری» در پاییز هشدار داد….

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بهرام عین‌اللهی روز پنج‌شنبه، سوم شهریور، گفت که وضعیت کووید ۱۹ در هفته‌های گذشته تقریبا ثابت مانده و آمار مبتلایان و جان‌باختگان «افزایش جدی» نیافته است.

با این حال عین‌اللهی در ادامه گفت که شهروندان برای جلوگیری از یک پیک دیگر با توجه به نزدیک بودن پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در اواخر شهریور و اوایل مهر پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

در همین حال وزارت بهداشت جمهوری اسلامی روز ‌پنج‌شنبه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۶۲ بیمار مبتلا به کرونا در ایران جان باخته‌ و حدود ۲۴۰۰ بیمار جدید شناسایی شده‌اند.

به این ترتیب آمار جان‌باختگان این بیماری در کشور به ۱۴۳ هزار و ۶۱۲ نفر و شمار کل مبتلایان به حدود ۷ میلیون و ۵۱۹ هزار نفر رسید.

آمارهای رسمی کرونا در حالی هم‌چنان به‌ صورت روزانه منتشر می‌شود که منابع مستقل پیشتر آمار واقعی را سه تا چهار برابر این آمار اعلام کرده بودند.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت جمهوری اسلامی در حال حاضر ۱۰۶ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۵۶ شهرستان در وضعیت نارنجی و ۱۷۳ شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا