بین‌المللی

چین با نادیده گرفتن تحریم ها از ونزوئلا نفت وارد می‌کند

رویترز به نقل از سخنان سه منبع آگاه و داده های کشتیرانی گزارش داد: دولت چین به رغم تحریم های آمریکا یک شرکت دفاعی را مامور انتقال میلیون ها بشکه نفت خام ونزوئلا برای جبران میلیاردها دلار بدهی کاراکاس به پکن کرده است.

به گزارش روز جمعه ایرنا از خبرگزاری رویترز؛ شرکت ملی نفت چین (سی ان پی سی)، در اوت ۲۰۱۹ به رغم تشدید تحریم های واشنگتن بر ونزوئلا در آمریکای جنوبی، به تلاش هایش برای یافتن راه های انتقال نفت این کشور از طریق واسطه ها ادامه داد و این محموله ها را با برچسب نفت مالزی به چین انتقال می داده است.

این منابع آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، افزودند: شرکت علوم و صنایع هوافضای چین از نوامبر ۲۰۲۰ به این سو محموله های نفت خام ونزوئلا را به سه نفتکش دریافتی از شرکت پتروچاینا وابسته به سی ان پی سی انتقال می داده و این محموله ها در نفتکش متعلق به پتروچاینا، ذخیره سازی می شده است.

برنامه های تحویل نفت شرکت دولتی نفت ونزوئلا (پی دی وی اس ای) نشان می دهد که این شرکت در این دوره زمانی ۱۳ محموله نفت خام “مری” معادل ۲۵ میلیون بشکه به ارزش نزدیک به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار دریافت کرده و قرار است ۲ نفتکش حامل این محموله ها در سپتامبر در چین پهلو بگیرند.

کل صادرات روزانه نفت خام ونزوئلا به چین میان ژانویه و ژوئیه با احتساب این محموله ها به نزدیک ۴۲ هزار بشکه می رسد که نزدیک به سه درصد مصرف این کشور شرق آسیا را تشکیل می دهد.

پکن به صورت رسمی از اکتبر ۲۰۱۹ به این سو واردات نفت خام از ونزوئلا را گزارش نکرده است.

ونزوئلا در سال ۲۰۰۷ در دوره ریاست جمهوری هوگو چاوز رئیس جمهوری پیشین در چارچوب قراردادهای وام در برابر نفت، بیش از ۵۰ میلیارد دلار از چین وام دریافت کرده است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا