جوانان

بازداشت شماری از دانشجویان و خبرنگاران در تجمع امروز

امروز شنبه ۵ شهریور، شماری از دانشجویان در اعتراض به قوانین سربازی اجباری در مقابل در اصلی سازمان نظام وظیفه در تهران تجمع کردند. این تجمع با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشید و شماری از دانشجویان و خبرنگاران حاضر در محل این تجمع بازداشت شدند….

به گزارش خبرگزاری هرانا،  امروز شنبه ۵ شهریور ۱۴۰۱، شماری از دانشجویان در مقابل در اصلی سازمان نظام وظیفه در تهران تجمع کردند.

تجمع این دانشجویان با دخالت نیروی انتظامی به خشونت کشید و شماری از دانشجویان و خبرنگاران بازداشت شدند.
تا لحظه تنظیم این گزارش از هویت شهروندان بازداشتی و سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست. با این حال وحید اشتری، فعال رسانه‌ای نزدیک به حکومت ایران، با انتشار مطلبی در حساب خود در توئیتر از بازداشت محمد اسکندری، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی در جریان این تجمع و انتقالش به دادسرای اوین خبر داده است.

این دانشجویان پس از پیگیری‌های پیاپی، به دلیل عدم پاسخگویی مسئولان ستادکل نیروهای مسلح در خصوص قوانین سربازی اجباری دست به این تجمع زدند.

خدمت سربازی در جمهوری اسلامی ایران به رنجی مضاعف برای بسیاری از خانواده‌ها و علی الخصوص اقشار کم درآمد تبدیل شده است. هر فرد مذکر با رسیدن به سن ۱۸ سالگی بالاجبار باید به خدمت سربازی اعزام شود. در شرایطی ناعادلانه خدمت سربازی به مشمولان با شرایط خاصی فروخته می‌شود و هر قدر سطح تحصیلات بالاتر باشد مبلغ خرید خدمت نیز افزایش پیدا می‌کند. این امر باعث شده که قشری از جامعه که دچار مشکلات مالی، فقر و بیکاری هستند توان خرید سربازی را نداشته باشند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا