بین‌المللی

مخالفت برلین با اعزام نیروهای اتحادیه اروپا به اوکراین

سیمجه مولر وزیر مشاور در امور دفاعی آلمان روز سه شنبه در نشست غیررسمی وزیران دفاع و امور خارجه اتحادیه اروپا، احتمال اعزام نیروهای نظامی این نهاد را به اوکراین رد کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری تاس؛ مولر در پراگ گفت که از دید ما این مسئله اصلا مطرح نیست، اما در صورتی که روسیه برای جنگ درازمدت برنامه ریزی می کند، ما نیز باید برای آن آماده باشیم.

مولر با اشاره به بررسی دورنمای درازمدت حمایت از اوکراین و هماهنگی در آموزش نظامیان این کشور در این نشست، افزود که کشورش از چهار ماه پیش، آموزش  نظامیان اوکراین را  برای کاربرد سامانه های توپخانه و دفاع هوایی آغاز کرده و آشکار است که هماهنگی های کلی برای آموزش و پشتیبانی نظامیان اوکراین، باید تقویت شود.

اولاف شولتس صدراعظم آلمان نیز روز سه‌شنبه پیش از برنامه روسیه برای قطع جریان گاز خط لوله نورد استریم ۱ به مدت سه روز و در پی اعلام وزارت انرژی این کشور مبنی بر رساندن ذخایر گازی به ۸۳ درصد، گفت که کشورش از نظر امنیت عرضه (گاز) در موقعیت بسیار بهتری نسبت به پیش بینی‌های چند ماه پیش قرار دارد و می‌تواند به خوبی با تهدیدهای روسیه (استفاده از گاز به عنوان بخشی از راهبرد جنگ علیه اوکراین) مقابله کند.

به گفته شولتس؛ برلین در وضعیت بسیار بهتری برای مواجهه با تهدید گازی روسیه قرار دارد و اقدام‌های دولت برای تهیه، تدارک و ذخیره سازی گاز زمستانی، کشور را جهت مواجهه با قطعی‌های گاز بیشتر توسط روسیه آماده کرده است.

روبرت هابک وزیر انرژی آلمان گفته است که ذخایر گازی کشور تقریبا ۸۳ درصد پر هستند و در اوایل سپتامبر به آستانه ۸۵ درصد خواهند رسید.

به دنبال محدودیت واردات گاز توسط روسیه، قیمت های بالای گاز مشاغل و خانوارها را با قبوض هنگفت تهدید می کند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا