اجتماعی

کجا دانند حال ما سبکباران ساحل‌ها …

سفره مردم هر روز کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شود.

آرمان ملی، کریم بخش کردی تمندانی آموزگار سیستان و بلوچستان؛ گاهی سخنان برخی مسئولان قابل تامل است وزیر اقتصاد: «امروز می‌دانیم چه فردی از کدام نانوایی نان خریده است.» آری او می‌داند چه فردی از کدام نانوایی نان خریده است، ولی شاید نمی‌داند که در بیشتر شهرهای استان سیستان و بلوچستان باید برای تهیه چند نان مدت زیادی هر روز به صف باشی، شاید کیفیت نان استان را هم نداند.»

سرپرست دانشگاه فرهنگیان: «آموزش و پرورش نیاز فوری به ۴۰۰۰۰ معلم دارد.» اما آیا وزیر می‌داند که سهمیه پذیرش در دانشگاه فرهنگیان به نصف تقلیل یافته است.

وزیر نفت، یکصد لیتر از سهمیه بنزین استان کم می‌کند و می‌گوید: «این اقدام در جهت مدیریت مصرف و کنترل قاچاق انجام گرفته است.» اما شاید نمی‌داند مافیای سوخت روزی هزاران لیتر سوخت آزادانه قاچاق می‌کند؟!

رئیس کل سازمان نظام پزشکی: «شاید در آینده مجبور شویم از کشورهای هند، پاکستان و فیلیپین پزشک وارد کنیم.» اما چرا سهمیه پزشکی امسال کاهش یافت تا مجبور نشویم در آینده از کشورهای فقیر پزشک وارد کنیم؟!

آیا مسئولان می‌دانند که نرخ تورم رسمی توسط بانک مرکزی بیش از ۴۰ درصد اعلام شده و حقوق بازنشستگان و کارمندان و کارگران فقط ۱۰ درصد، شاید بی‌خبر باشند در سفره کوچک مردم دیگر، گوشت، برنج، لبنیات، حبوبات و دیگر مایحتاج اولیه خیلی کم پیدا می‌شود، شاید ندانند بیماران زیادی دیگر توان خرید دارو را ندارند، شاید بی‌خبر از وضع مسکن و اجاره‌بها باشند، شاید بی‌خبر از رشد اعتیاد، زباله گردی، طلاق و کاهش ازدواج و فرزندآوری و بالا رفتن سن ازدواج باشند و شاید هم ندانند که ریشه همه مشکلات و معضلات در اقتصاد نابسامان است و سفره مردم هر روز کوچک‌تر و کوچک‌تر می‌شود و شاید هرگز سفره کوچک مردم را ندیده باشند.

آری در کشور ما برخی از مسئولان گویی واقعا بی‌خبرند. در این بی‌خبری از حال زار ملت، به گفته حافظ: «کجا دانند حال ما سبکباران ساحل‌ها…»

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا