جوانان

یسرا سلیمانی نابغه ریاضی بلوچ برای ششمین بار قهرمان جهان شد

روز ٩ شهریور ماه ١۴٠١، یسرا سلیمانی اهل بلوچستان، یکی از نوابغ ریاضی دنیا برای ششمین بار قهرمان جهان شد. بلوچستان با وجود در اختیار داشتن استعدادهای بالا همچنان از تبعیض های سیستماتیک، محرومیت اقتصادی و آموزشی رنج می‌برد و برخی آمارها از وجود بیش از ١۴٠هزار بازمانده از تحصیل در این استان حکایت دارد….

“یسرا سلیمانی” دختر ١۵ ساله‌ اهل شهرستان پنوچ در بلوچستان همچنین در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی ۲۰۲۱ که سال گذشته و در خرداد ماه با حضور ۱۷ هزار دانش آموز از ٣٠ کشور جهان به صورت آنلاین برگزار شد در سطح خودش مقام اول را به دست آورده بود.

در تکنولوژی آموزشی UCMAS از محاسبات ریاضی بمنظور توسعه ذهن استفاده می‌شود که این امر فراتر از علم ریاضی است چرا که در این سیستم بر روی قدرت تمرکز، مشاهدات، قدرت ذهن و قدرت تخیل و تحلیل کودکان کار می شود.

این کودک بلوچ با توجه به استعداد و نبوغ فکری می‌تواند ۲۰۰ سوال ریاضی را در کمتر از هشت دقیقه حل کند.گفتنی است که بلوچستان با وجود در اختیار داشتن استعدادهای بالا همچنان از تبعیض های سیستماتیک، محرومیت اقتصادی و آموزشی رنج می‌برد و برخی آمارها از وجود بیش از ١۴٠هزار بازمانده از تحصیل در این استان حکایت دارد؛ کودکانی که در سن ۶ تا ۱۵ سال از تحصیل باز می‌مانند و یا ترک تحصیل می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا