جوانان

۲۴۴ میلیون کودک و نوجوان در جهان از تحصیل بازمانده‌اند

سازمان ملل با اشاره به داده‌های یونسکو اعلام کرد ۲۴۴ میلیون کودک و نوجوان ۶ تا ۱۸ ساله در سراسر جهان از رفتن به مدرسه بازمانده اند.

بر پایه این داده ها، منطقه آفریقا با ۹۸ میلیون کودک و با داشتن بیشترین تعداد کودک و نوجوان بازمانده از تحصیل، تنها نقطه ای از جهان است که این تعداد در آن در حال افزایش است.
پس از آفریقا، منطقه آسیای مرکزی و جنوبی با ۸۵ میلیون کودک و نوجوان در رده بعدی قرار داد.
سازمان ملل همچنین با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید در اوکراین اعلام کرد که روند آموزش بیش از ۴۰ درصد از مدارس اوکراین به علت آسیب گسترده به فضاهای آموزشی و تغییر کاربری آنها، به صورت آنلاین خواهد بود.
به گفته سازمان ملل حدود ۵ میلیون کودک دانش آموز و معلمان آنها تا پایان سال نیاز به پشتیبانی و کمک دارند.
صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف) سال گذشته در گزارشی اعلام کرد، از آغاز بحران شیوع کرونا تاکنون، مدارس بیش از ۲۰۰ روز در نیمی از کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه تعطیل بوده اند. همچنین در آمریکای لاتین و حوزه کارائیب که طولانی ترین تعطیلی مدارس را تجربه کرده، مدارس در ۱۸ کشور به طور جزئی یا کامل هنوز بسته اند. در شرق و جنوب آفریقا نیز ۴۰ درصد از کل کودکان در سن تحصیل، در حال حاضر محروم از رفتن به مدرسه هستند.
به گفته یونیسف، برای حداقل یک سوم دانش آموزان در جهان، آموزش از راه دور غیر قابل دسترس است.
بر اساس برآوردهای این آژانس سازمان ملل، بیش از ۸۰ میلیون کودک در شرق آسیا و اقیانوس آرام در دوران تعطیلی مدارس ناشی از همه گیری کووید-۱۹ به هیچ گونه آموزش از راه دور دسترسی نداشته اند. مدارس در جنوب آفریقا و اوگاندا به مدت ۳۰۶ روز تعطیل بوده، در حالی که فقط ۰.۳ درصد دانش آموزان به اینترنت خانگی دسترسی داشته اند.
بر اساس این گزارش، همچنین در سودان جنوبی مدارس به مدت ۲۳۱ روز تعطیل بوده اما فقط ۰,۵ درصد دانش آموزان به اینترنت خانگی دسترسی داشته اند. در آفریقای جنوبی، تعطیلی مدارس منجر به ترک تحصیل ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار دانش آموز در ۱۶ ماه گذشته شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا