ورزشی

چرا روحیه بازیکنان تیم ملی والیبال افت کرده است؟

نبود امکانات مناسب و مدرن ورزشی – پزشکی، عدم پرداخت مزد و پاداش به  بازیکنان ملی پوش، مشکلات جدی معیشتی ورزشکاران، مداخله حراست وزارت ورزش و نیروهای امنیتی در امور تیم ملی از جمله مواردی به شمار می‌آیند که سبب افت روحیه و شکست تیم ملی والیبال ایران شده است.

تیم جوان و پرقدرتی که اسیر مداخله حراست و مشکلات معیشتی است!

ایسنا -پاسور سابق تیم ملی ضعف تیم ملی را شرایط روحی و روانی دانست که در نتیجه حواشی قبل از اعزام تیم به قهرمانی جهان به وجود آمده است. تیم ملی والیبال ایران در مرحله مقدماتی قهرمانی جهان سه بازی انجام داد که مقابل آرژانتین و مصر به پیروزی رسید اما در جنگ صدرنشینی برابر هلند شکست خورد تا در مرحله یک هشتم نهایی رقیب برزیل شود. دیدار این دو تیم ساعت ۲۳ و ۳۰ دقیقه پانزدهم شهریور برگزار می‌شود.

امیر حسینی، پاسور سابق تیم ملی درباره عملکرد تیم ایران در مرحله مقدماتی قهرمانی جهان به ایسنا گفت: بازیکنان بد کار نکردند اما مقداری از نظر روحی و روانی نسبت به لیگ ملت‌ها افت کرده‌اند که امیدوارم در بازی با برزیل برنده شوند.

او در مورد مشکل فنی تیم ملی در مرحله مقدماتی گفت: این همان تیمی است که در لیگ ملت‌ها هم بازی کرد. فکر می‌کنم مقداری اعتماد به نفس و عطش کم شده است. از طرفی در دفاع روی تور و دفاع داخل میدان نسبت به مسابقات قبل ضعیف عمل کردیم. امیدوارم در بازی با برزیل با تمهیدات کادر فنی این دو فاکتور اصلاح شود…

او در واکنش به قول بهروز عطایی سرمربی تیم ملی مبنی بر ارتقای جایگاه ایران نسبت به دور قبل مسابقات گفت: از نظر اسمی و بازیکنی نسبت به لیگ ملت‌ها بهتر شده و مصدوم‌هایمان اضافه شده‌اند. قطعا تیم باید بهتر کار می‌کرد اما مشکلاتی قبل از سفر به وجود آمد که در روحیه کل تیم تاثیرگذار بود. نمی‌شود از این قضیه گذشت …والیبالیست باتجربه ایران در پاسخ به این سوال که منظورتان انتقادات آقای موسوی از شرایط تیم ملی است، گفت: حاشیه‌هایی قبل از اعزام به وجود آمد که خوب نبود.

در تیم ملی والیبال چه می‌گذرد؟

به گزارش ایسنا، هیچ چیزی سر جایش نیست حتی یک پروتئین و مکمل ورزشی نیست. هتل نبود، فیزیوتراپ که بچه ها با آن راحت باشند نیست. این شرایط شرایطی نیست که بتوانیم با بزرگان والیبال دنیا مقابله کنیم. اگر مردم از ما انتظار دارند نتیجه بگیریم باید واقعیت ها را بدانند. واقعیت‌ها خیلی اسفبار است. هیچ کس به هیچ‌کس اعتماد ندارد و راستش را نمی گوید. بچه ها نزدیک ۵۷ روز مسابقه بودند مردم خوشحال شدند اما هیچ ارزشی برای آنها قائل نشدند… پولی به بازیکنان پرداخت نشده است.

سوال اینجاست که مسئولان فدراسیون والیبال چرا امکانات لازم برای این تیم را فراهم نمی‌کنند؟ مشکل کجاست که بازیکنان باید از نداشتن پروتئین و پزشک حرف بزنند؟ تیمی که قرار است  در عرصه بزرگ قهرمانی جهان با تیم‌های قدرتمند رقابت کند باید تا این حد درگیر نیازهای اولیه باشد؟ در حالی که بازیکنان تیم ملی پولی دریافت نمی‌کنند آیا پرداخت ۱۸ میلیون تومان پاداش برای عملکرد قابل قبول و دور از انتظار ملی‌پوشان جوان منصفانه است؟ اگر مربی خارجی هم هدایت تیم را برعهده داشت همین شرایط برای تیم ایجاد می‌شد؟

شرایط تیم ملی این شائبه را ایجاد کرد که امیر خوش‌خبر سرپرست باتجربه تیم ملی در آستانه مسابقات حساس قهرمانی جهان هم به همین دلایل کنار رفته است. در حالی که خوش‌خبر تجربه زیادی دارد و از حساسیت مسابقات آگاه است اما او از سرپرستی تیم ملی کنار رفت و سرمربی تیم هم دلیل آن را نوع مدیریت متفاوت قلمداد کرد؛ موضوعی که هنوز خوش خبر در مورد آن صحبت نکرده است.بحث قرارداد سرمربی ایرانی تیم ملی هم جای سوال دارد که چرا با مربیان خارجی قراردادهای سنگین و معتبر امضا می‌شود اما مربی ایرانی باید روزانه حدود ۲۰۰ هزار تومان دریافت کند؟ فدراسیون محل امرار معاش مربی را از راه باشگاه می‌داند و نه تیم ملی اما این توجیه از سوی بهروز عطایی قابل پذیرش نیست. هر چند او حرفی از تامین مالی خود نزد اما معتقد است که باید با مربیان ایرانی هم قراردادهای درستی بسته شود….

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا