ورزشی

درگیری‌های داخلی، معضل فوتبال ایران در آستانه جام‌جهانی!

با انتصاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال؛ آشفتگی در پشت پرده، تهدیدی فزاینده برای امیدهای ایران در جام جهانی است.

کشمکش  با ندهای مافیایی بر سر تصاحب درآمدهای هنگفت مالی تیم ملی فوتبال ایران را با آشفتگی روبرو کرده است

ایسنا –  رویترز در گزارشی نوشت: ایران امیدوار است تاریخ در جام جهانی قطر تکرار شود، ۲۴ سال پیش در فرانسه و پس از پیروزی فراموش نشدنی بر ایالات متحده آمریکا، رقیب ژئوپلیتیکی چند دهه این کشور دوباره این دو تیم باید در جام جهانی برابر هم به میدان بروند…در حالی که تیم‌ها برای جدال دوباره آماده می‌شوند و دولت‌های آن‌ها بر سر احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران بحث می‌کنند، آمادگی تیم ملی فوتبال ایران با چند گانه شدن تیم و جدال‌هایی که بر سر ریاست فوتبال آن انجام شد مختل شده است.

انتخاب مجدد مهدی تاج رئیس سابق فدراسیون فوتبال این کشور این انتظار را تقویت کرده که دراگان اسکوچیچ در کمتر از سه ماه مانده به آغاز جام جهانی، شغل خود را در راس این تیم از دست بدهد… آشفتگی در پشت پرده، تهدیدی فزاینده برای امیدهای ایران برای عملکرد خوب در جام جهانی است.تیم فعلی ایران با حضور نفراتی چون مهدی طارمی و سردار آزمون نیز این توانمندی را دارد که بتواند در گروهی که ولز و انگلیس نیز حضور دارد بدرخشد.

مهدی تاج انتصاب شد نه انتخاب!

عضو سابق هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره انتخاب مهدی تاج به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال گفت: در واقع انتصاب بود. انتخابات هر وقت برگزار می‌شد، گروهی می‌خواستند او به عنوان رئیس این فدراسیون معرفی شود. فرقی نمی‌کرد امروز برگزار شود یا ۱۰ روز دیگر. تاج به اندازه کافی رای‌ها را تصاحب کرده بود و عزمی وجود داشت که او رئیس فدراسیون فوتبال شود.

در دوره‌های قبل هم انتخابات فدراسیون فوتبال، انتصابات بود. یک مدت مدیدی سازمان تربیت بدنی این کار را می‌کرد و در ادامه وزارت ورزش بیشترین آرا را داشت و افراد هم انتصاب می‌شدند.غفاری در پاسخ به این سوال که آیا مهدی تاج می‌تواند متفاوت از گذشته عمل کند، گفت: هیچ کسی نمی‌تواند بگوید او چه کار خواهد کرد اما سوابق هر کسی نمودار حرکتی او را نشان می‌دهد. ..دوره‌ مدیریتی فیفا یا مدیریت بحران سپری نکرده و اطلاعات جدیدی ندارد. پس تاج همانی خواهد بود که در گذشته بوده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا