گوناگون

پرواز بمب‌افکن های آمریکا به سمت خلیج فارس تکرار شد

پرواز دو بمب‌افکن آمریکا به سمت خلیج فارس با اسکورت جنگنده‌های اسرائیل…

منابع رسانه‌ای عبری زبان از اسکورت دو بمب‌افکن آمریکایی توسط جنگنده‌های اسرائیل در مسیر حرکت این بمب‌افکن‌ها به سمت خلیج فارس خبر دادند.

به گزارش ایسنا، شبکه عبری زبان‌کان اعلام کرد که دو بمب‌افکن آمریکایی از نوع «B-۵۲» در مسیر خلیج فارس از حریم هوایی اسرائیل عبور کردند.

این شبکه گزارش داد که سه جنگنده اسرائیلی از نوع «اف۱۶آی» این دو بمب‌افکن را در مسیر پرواز به سمت خلیج فارس اسکورت کردند.

کان همچنین اعلام کرد: این پرواز بمب افکن‌های آمریکا در چارچوب همکاری نزدیک ارتش اسرائیل و ارتش آمریکا صورت می‌گیرد و این همکاری یک عامل مهم در «حفظ امنیت آسمان اسرائیل و خاورمیانه» به شمار می‌رود.

پرواز بمب‌افکن‌های استراتژیک آمریکا پیش از این نیز بارها با متشنج شدن اوضاع در خاورمیانه بر فراز خلیج فارس و در نزدیکی مرزهای ایران انجام گرفته است.

به گزارش دویچه وله آلمان، آخرین پرواز این جنگنده‌ها بر فراز خلیج فارس، روز چهارشنبه ۱۸ خرداد (۸ ژوئن) امسال، همان روزی اتفاق افتاد که شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، قطعنامه ای را تصویب کرد که مطابق آن جمهوری اسلامی به پاسخگویی هر چه سریع‌تر به پرسش‌های آژانس در مورد ذرات اورانیوم کشف‌شده در سه مکان اعلام نشده فراخوانده شد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا