از هر دری سخنی

۶۰ درصد مشاغل کشور کاذب است

با استناد به اطلاعات موجود از مرکز پژوهش‌های مجلس در کشور ۷ میلیون نفر کارگر غیر‌رسمی وجود دارد. استان‌های ایلام، ‌چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان بیشترین تعداد مشاغل کاذب را در اختیار دارند که کارگران این مشاغل با دستمزد‌بسیار کم و بدون بیمه و مزایای بازنشستگی فعالیت می‌کنند.

 آمار دستگاه‌های دو‌لتی هیچ سنخیتی با واقعیت‌ها‌ی جامعه ندارد!

دنیای اقتصاد –  در حالی که آمارهای مرکز پژوهش‌های مجلس حکایت از آن دارد که ۷۳ درصد از مشاغل استان سیستان و بلوچستان و ۶۰ درصد از مشاغل کل کشور غیر‌رسمی است، اما دولت با ارائه آمارهای متفاوت سعی کرده رونق اقتصادی و رسیدگی به مناطق محروم را ترسیم کند… مشکل ما این است ‌که آماری که دو‌لت‌مردان در بحث رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال و در بحث رسیدگی به مناطق محروم می‌دهند هیچ سنخیتی با واقعیت‌ها‌ی جامعه ندارد و ما فکر می‌کنیم که یا آنها دارند درباره یک کشور دیگر صحبت می‌کنند یا تلقی ما یک کشور دیگر است….

با استناد به اطلاعات موجود از مرکز پژوهش‌های مجلس در کشور ۷میلیون نفر کارگر غیر‌رسمی وجود دارد. استان‌های ایلام، ‌چهارمحال و بختیاری و سیستان و بلوچستان بیشترین تعداد مشاغل کاذب را در اختیار دارند که کارگران این مشاغل با دستمزد‌های متفاوت و بدون بیمه و مزایای بازنشستگی و عیدی و پاداش بیشتر در کارگاه‌های کوچک و متوسط فعالیت می‌کنند.  گزارش‌های مرکز پژوهش‌های مجلس می‌گوید ۶۰درصد از مشاغل کل کشور، کاذب است و سهم استان سیستان و بلوچستان از این مشاغل ۷۳ درصد است…

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا