حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت محمد ایران نژاد در زندان اوین

محمد ایران نژاد، فعال کارگری از تیرماه امسال دوران محکومیت خود را در بند ۸ زندان اوین سپری می کند. وی پیشتر در دادگاه تجدید نظر به تحمل ۳ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود. آقای ایران نژاد اندکی پس از آغاز دوران محکومیت با گشایش پرونده دیگری به دادسرای ناحیه ۳۳ تهران احضار شد.

خبرگزاری هرانا – یک منبع نزدیک به آقای ایران نژاد در رابطه با آخرین وضعیت این زندانی عقیدتی به هرانا گفت: “آقای ایران نژاد از مشکلات دهان و دندان رنج میبرد. اما به دلیل نبود امکانات کافی در زندان، از رسیدگی مناسب پزشکی محروم مانده است. آقای ایران نژاد درخواست خود برای اعزام به مراکز درمانی خارج از زندان را به مسئولین زندان تحویل داده است اما این درخواست مورد مخالفت مسئولین امر قرار گرفت.”

لازم به یادآوری است، آقای ایران نژاد، به همراه شماری از فعالین کارگری روز جمعه ۲۶ فروردین ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

اوایل خردادماه امسال، محمد ایران نژاد توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی و تبلیغ علیه نظام” به ۳ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۹ ماه زندان از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی” برای وی قابل اجرا خواهد بود.

محمد ایران نژاد در تاریخ ۵ تیرماه ۱۴۰۱، جهت تحمل دوران محکومیت ۲ سال و ۹ ماه حبس خود، راهی زندان اوین شد. وی در تاریخ ۳۰ مردادماه، با دریافت ابلاغیه‌ای در خصوص گشایش پرونده جدید، ار بابت اتهام “تشکیل گروه به قصد بر هم زدن امنیت کشور” به دادسرای ناحیه ۳۳ تهران احضار شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا