جوانان

بیانیه دانشجویان پیشرو: سال تحصیلی جدید در جامعه‌ ملتهب رابه اعتراض تبدیل می‌کنیم

در آستانه بازگشایی مدارس، دانشجویان پیشرو دانشگاه اصفهان با انتشار بیانیه ای گفتند که سال تحصیلی جدید برای جامعه‌ای ملتهب آغاز خواهد شد، این التهاب را به اعتراض تبدیل می‌کنیم! در این بیانیه آمده است:…

مهر ۱۴۰۱ و آغاز سال تحصیلی در شرایطی فرا می‌رسد که طبق آنچه طی یک سال گذشته در فضای کشور رقم خورده، شاهد آن بوده‌ایم که دانشجویان، دانش‌آموزان و معلمان به‌عنوان یکی از قدرتمندترین بازوهای مطالبه‌گری جامعه، توانسته‌اند بخش زیادی از فضای سیاسی کشور را تحت تاثیر اقدامات خود قرار دهند.

خطاب ما در اینجا، عموم دانشجویان کشور هستند؛ چه آنان که به امید واهی آموزش رایگان در دانشگاه‌های دولتی، هفت خان کنکور سراسری که سراسر تبعیض است را پشت سر گذاشته‌، چه آنان که برای ادامه تحصیل ناچار به پرداخت شهریه‌های گزاف هستند و حتی با پرداخت این شهریه‌ها هم، نه از نظر آکادمیک، نه کیفیت تحصیل و نه مسائل اجتماعی و سیاسی، دانشگاه‌های کشور را بستر مناسبی برای خود نخواهند یافت.

دانشگاه‌هایی که حراست فیزیکی در آنها یک ارگان سرکوب در همکاری تنگاتنگ با کانون‌های مختلف دانشگاهی، یک وضعیت پادگانی-پلیسی را در دانشگاه به وجود آورده. دانشگاهی که بسیج دانشجویی و نهاد رهبری و جامعه اسلامی دانشگاه به همراه برخی دیگر از تشکیلات وابسته حکومتی، هیچ نفوذی میان دانشجویان ندارند؛ با این وجود، تمام بودجه سیاسی دانشگاه را در حلق گله‌های حزب‌اللهی می‌ریزند.

بله، آغاز سال تحصیلی جدید برای عموم دانشجویان آزادی‌خواه، دانشجویانی که نابرابری را تاب ندارند و این وضعیت فلاکتبار اقتصادی را متناسب با شأن انسان نمی‌دانند، شروع یک مبارزه با حاکمیت و ارکان حفظ موجودیتش در جامعه و دانشگاه است.
مبارزه برای برابری جنسی و جنسیتی، حقوق اجتماعی و سیاسی و اقتصادی متناسب با سطح توانمندی انسان امروز برای تامین معاش خودش در تمام ابعاد زندگی است. و البته آموزش رایگان و برابر برای تمام متقاضیان آموزش عالی.

دانشجویان پیشرو، دانشجویان تمام دانشگاه‌ها را فرا میخواند در سال تحصیلی جدید با ایجاد جمع‌ها، نهادها و کانون‌های اجتماعی و تشکیلات سیاسی مستقل از حکومت در دانشگاه‌های مختلف، برای جدالی همه جانبه با حکومت آماده باشند تا مطالبات صریح و فوری‌مان برای تغییر رادیکال و عمیق وضع موجود را قدرتمندانه برابر حاکمیت قرار دهیم.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا