اجتماعی

پنجمین حلقه انسانی دفاع از کارون با دخالت نیروهای امنیتی متفرق شد

ساعت ۵ بعد از ظهر امروز جمعه ۸ نوامبر ۲۰۱۳ در حالی که حلقه انسانی دفاع از کارون در حال شکل گیری بود، با مداخله نیروهای امنیتی متفرق و از ادامه تجمع ممانعت به عمل آمد…

دوستداران محیط زیست از اهواز گزارش دادند که همانند هفته های گذشته قرار بر این بوده که بعد از ظهر امروز نیز تجمع یاد شده موسوم به حلقه انسانی دفاع از رودخانه کارون برگزار شود، اما در همان زمان شاهد حضور گسترده نیروهای لباس شخصی و نیرهای انتظامی در محل تجمع بوده اند.
نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در محل تجمع در گفتگو و فیلمبرداری همزمان با حاضران به آنان گفته اند که آب رودخانه کارون به اصفهان منتقل نخواهد شد!
گزارشگران حقوق بشر و فعالان محیط زیست معتقدند که گفته های نیروهای امنیتی در مورد عدم انتقال آب کارون را به هیچ وجه قبول نداشته و چنین گفته هایی را نوعی ترفندهای عوامفریبانه تلقی می کنند.
حلقه های دفاع از رودخانه کارون زمانی شکل گرفت که دوستداران محیط زیست و فعالان حقوق بشر با دعوت از مردم اهواز و دیگر شهرهای اقلیم خواستار برگزاری تجمع های اعتراضی، مدنی ومسالمت جو شده بوند.
آنان هدف از اعتراض های مدنی ومسالمت جویانه خود را توقف تمامی پروژه های انتقال آب کارون به دیگر مناطق مرکزی ایران اعلام کرده بودند.
در چند روز گذشته نیز به دلیل بارش باران های اسیدی ناشی از آلودگی هوای اهواز بیش از شش هزار نفر از شهروندان این شهر دچار تنگی نفس شده و در بیمارستان ها بستری شدند.
سازمان بهداشت جهانی تا به حال در دو سال متوالی شهر اهواز را به عنوان آلوده ترین شهر جهان معرفی کرده است. شاخص های آلودگی در اهواز غیر قابل شمارش هستند و متخصصان امور بهداشت و درمان تا به حال بیش از ۵۰ نوع بیماری سرطان افزون بر انواع بیماری های دیگر را در این شهر و دیگر شهرهای اقلیم احواز تشخیص داده اند.
کریم دحیمی

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا