بین‌المللی

وزیر دفاع آلمان: به سقف مقدار سلاح قابل ارسال به اوکراین رسیده‌ایم

وزیر دفاع آلمان در سخنانی با بیان اینکه برلین تاکنون تعداد باورنکردنی اسلحه و تجهیزات نظامی از انبار ارتش این کشور (بوندس ور) به اوکراین ارسال کرده است افزود: اما باید به این مساله اشاره کرد که به سقف مقدار سلاح قابل ارسال رسیده‌ایم.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روزنامه انگلیسی تلگراف «کریستین لامبرشت» در اظهاراتی به اعضای پارلمان با بیان اینکه اولویت آلمان اطمینان از توانمندی در دفاع از کشور است، اظهار داشت: با این وجود در حمایت از اوکراین کوتاهی نمی‌کنیم.

این سخنان وزیر دفاع آلمان در حالی است که اولاف شولتس صدر اعظم این کشور در گفت‌وگوی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی رییس‌جمهور اوکراین پس از اینکه درخواست وی برای ارسال تانک‌های ساخت برلین را رد کرده بود، از قصد آلمان برای برگزاری یک اجلاس بین‌المللی در برلین با حامیان اوکراین با هدف بازسازی اوکراین خبر داد.

صدراعظم آلمان پیش از این نیز بارها وعده داده بود که برلین تا هر زمانی که طول بکشد، حمایت از اوکراین را ادامه خواهد داد اما اقدام اخیر برلین مبنی بر مخالفت با ارسال تانک‌های آلمانی «لئوپارد۲» به اوکراین و اظهارات وزیر دفاع این کشور نشانه‌هایی از تردید را در مقام‌های آلمانی نشان می‌دهد.

آلمان‌ها که این روزها با بحران انرژی و تورم دست‌وپنجه نرم می‌کنند، در نبود گاز روسیه خود را برای زمستانی سرد و سخت آماده می‌کنند.

در این میان، هفته گذشته مردم آلمان در اعتراض به تولید اسلحه و ارسال آن به اوکراین در مقابل یک کارخانه اسلحه سازی دست به تجمع زدند که این تجمع با دخالت نیروهای پلیس به خشونت کشیده شد.

اداره فدرال حفاظت از قانون اساسی آلمان به تازگی، نسبت به بروز تظاهرات گسترده در این کشور به دلیل تورم بالا ابراز نگرانی کرده و آن را غیرقابل مقایسه با ناآرامی هایی گذشته دانسته بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا