دیدگاه‌ها

تحریم‌‌های اروپا علیه روسیه به خودمان لطمه زده است

نخست وزیر یونان: کشورهای غربی پیامدهای منفی اعمال تحریم‌ها علیه روسیه را درک کرده‌اند اما قصدی برای تغییر راهبردهای خود ندارند.

رئیس‌جمهور مجارستان: ما به نفع تحریم رای دادیم، اما همواره تاکید کرده‌ایم که این سیاست نامناسب است. باید متوجه باشیم که می‌خواهیم به چه کسانی ضربه بزنیم.

​به گزارش فارس، وی که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، افزود: «تحریم‌هایی که علیه روسیه اعمال شده برگشته و به اقتصاد کشورهای اروپایی لطمه زده است».

نخست وزیر یونان گفت: «اروپا تا کجا آماده ادامه شرایط کنونی بوده و اگر اروپا راهی برای توقف جنگ انرژی با روسیه پیدا نکند، همه چیز به حالت بی‌ثباتی کامل خواهد رسید».

وی ادامه داد: «از همان لحظه نخست که تحریم‌های بسیار گسترده علیه روسیه اعمال کردیم و دوست دارم بگویم که جدی‌ترین تحریم‌هایی بوده که تا کنون اعمال کرده‌ایم، همان وقت می‌دانستیم که کشورمان وارد یک عملیات پیچیده شده است. ما هشدار داده بودیم که این بهای انتخاب ما خواهد بود».

میتسوتاکیس گفت: «همه می‌دانستند که روسیه می‌تواند از گاز به عنوان سلاح استفاده کند».

از سوی دیگر «کاتالین نواک» رئیس‌جمهور مجارستان جمعه (نهم سپتامبر) در کنفرانس خبری مشترک با «الکساندر ووچیچ» همتای صرب خود گفت تحریم‌های اتحادیه اروپا به جای روسیه اروپا را هدف قرار داده است.

نواک گفت: مجارستان یکی از اعضای اتحادیه اروپاست، بنابراین ما به نفع تحریم رای دادیم، اما همواره تاکید کرده‌ایم که این سیاست نامناسب است. باید متوجه باشیم که می‌خواهیم به چه کسانی ضربه بزنیم. همانطور که می‌بینیم پیامدهای تحریم‌های ضد روسیه بر کشورهای سراسر اروپا در حال تاثیرگذاری زیرا قیمت‌ها و تورم در حال افزایش است.

وی افزود: کسانی که تحریم را پیشنهاد کردند انتظار داشتند تحریم‌ها بر روسیه اثر بگذارد ، اما هرگز این اتفاق نیافتاد./اعتمادآنلاین

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا