جوانان

اعتراف روشن؛ انزجار مردم از رژیم ولایت فقیه!

مردم از ما بریده‌اند ما به آخر خط رسیدیم. رسول منتجب‌نیا از نزدیکان به مهدی کروبی در مصاحبه با سایت “خبر فوری” در باره وضعیت کنونی کشور گفت: “مردم یک حرف زشت به شما (رئیسی) می‌زنند ده تا به رهبری و امام می‌زنند. شما کاری کردید که مردم نسبت به امام و انقلاب و نظام به‌شدت بدبین که هیچ عصبانی شدند خشم شان را دارند در گفتارشان در عمل شان نشان می‌دهند. می‌خواهید باورتان نیست یک روز آزادی بدهید به مردم ببینید چه می‌کنند.”…

او  درباره فیلترینگ و محدود کردن فضای مجازی هم گفت: “به زمین و زمان می‌زنند که جلوی فضای مجازی را بگیرند محدود بکنند مردم را محدود بکنند جوانان را فکر می‌کنند با این حرکتها می‌توانند محدودیت ایجاد بکنند و خطراتی که متوجه خودشان هست این را دفع بکنند. همه می‌دانند که آقایون می‌ترسند از این‌که چهار تا انتقاد توی فضای مجازی بیان بشود ترس این را دارند…تجربه نشان داده که این نوع کارها محدودسازی هیچ نتیجه‌ای نداره نتیجه معکوس داره.”
منتجب‌نیا همچنین اختلاس فولاد مبارکه را مشت نمونه خروار دانست و گفت: “فساد الآن سیستمی شده بعضی‌ها نمی‌خواهند بپذیرند! متأسفانه به‌دلیل این‌که برخورد نشده با عوامل فساد و ریشه‌یابی نشده و برخورد نشده ما هر کجا که دست بگذاریم بدتر از جای دیگه هست. فقط فولاد مبارکه نیست از فولاد مبارکه بزرگتر هست گرچه اختلاس اختلاس کمی نیست ۹۲هزار میلیارد تومان از یک شرکت مجموعه فولاد مبارکه ببینید چی دیگه باقی می‌ماند؟”
او در باره سرکوب مردم به بهانه های مختلف از جمله بی حجابی هم گفت: “یک حرکت های زشتی داره انجام میشه تجربه نشان داده این کارها اولاً دلیل بر ضعف حکومت هست … این حرکت ها هم نشان می‌دهد ما به آخر خط رسیدیم من رسماً اعلام می‌کنم دوستانی که دارید متوسل به‌زور می‌شوید توسل به‌زور یعنی کفگیر به ته دیگ رسیدن یعنی از مردم بریدیم مردم از ما بریده‌اند ما به آخر خط رسیدیم ناچار هستیم با سرنیزه و با کتک و بگیر و ببند انجام بدهیم.”
بدیهی است که نتیجهٔ چنین سخنانی نمی‌تواند مدافع منافع راستین مردم و بهبودی زندگی آنان باشد که بتوان آن را “خانهٔ تکانی”نامید. در این راستا، آنچه متأسفانه از معدود چهره‌های اصلاح‌طلبی که اجازهٔ فقط حرف زدن را پیدا می کنند دیده و شنیده نمی‌شد، برنامهٔ سیاسی-اجتماعی مشخص برای نجات کشور از وضعیت بحرانی کنونی و حرکت به سمت آزادی و عدالت بود. دیگر دوران توجیهِ دیکتاتوریِ ولایی بر بستر گفتمانی روشنفکرمآبانه به سر آمده است. آیندهٔ کشور ما به مبارزهٔ سازمان‌یافته و هماهنگ مردم و نیروهای مردمی و مترقی بر محور برنامه‌ای مشخص برای کنار زدن استبداد و استقرار آزادی‌ها و حقوق دموکراتیک بستگی دارد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا