بین‌المللی

اطلاعات نتانیاهو و لاپید به دست هکرها افتاد

یک رسانه اسرائیلی از هک پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «کان» اسرائیل و دستیابی هکرها به داده‌ها و اطلاعات میلیون‌ها اسرائیلی از جمله نخست وزیر فعلی و سابق این رژیم پرده برداشت.

به گزارش سه‌شنبه ایرنا، وبسایت اسرائیلی “واللا” اعلام کرد که گروه هکری “war_dark” پایگاه خبری شبکه تلویزیونی «کان» اسرائیلی را هک کرده و آن را از دسترس خارج کرده است.

این وب سایت در ادامه اعلام کرد که این تیم هکری موفق به هک یک پایگاه داده حاوی حدود ۹.۵ میلیون پرونده از جمله داده‌های مربوط به یائیر لاپید نخست وزیر فعلی اسرائیل و بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسبق این رژیم شده است.

واللا در ادامه آورده است: هکرها اطلاعات جزئی ۸۳۰۰ پرونده را منتشر کردند که از جمله شامل نام، شناسنامه، تاریخ تولد و حق رای است.

به گزارش ایرنا، محافل امنیتی، سایبری و رسانه‌ای اسرائیلی به تازگی درباره حملات سایبری به زیرساخت‌های این رژیم ابراز نگرانی کرده‌اند که به عقیده کارشناسان، علت این امر را باید در سطح و گستردگی حملات و ناتوانی این رژیم در مقابله با آن جستجو کرد.

زیرساخت‌های اصلی اسرائیل در طول چند ماه گذشته شاهد حملات مداوم سایبری بوده است.

در این مدت از سایت‌های نظامی، امنیتی و مدنی اسرائیل گرفته تا شرکت‌های بزرگ هاستینگ این رژیم آماج حملات پیاپی قرار گرفته است.

رسانه‌های اسرائیل پنجم آبان ماه  سال گذشته از حمله سایبری علیه این رژیم و افشای اطلاعات دقیقی درباره نظامیان صهیونیست خبر دادند.

این رسانه‌ها نوشتند که یک گروه هکر پرونده‌های ویژه نظامیان ارتش اسرائیل را منتشر کرده است. این گروه پیش از این نیز تصاویری از «بنی گانتس» وزیر جنگ این رژیم را با عبارت‌های تهدید آمیز منتشر کرده بود.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا