احزاب و شخصیت‌ها

حزب چپ ایران (فدائیان خلق): مهسا امینی به دست گشت ارشاد رژیم به قتل رسید! ابراز انزجار از جنایت حکومت اسلامی!

رژیم جمهوری اسلامی که از پاسخگوئی به حداقل نیازهای جامعه درمانده و ناتوان است، راه حل را در افزایش فشار بر مردم، به‌ویژه زنان کشور به بهانه‌ی رعایت حجاب یافته‌است.

مهسا امینی که روز ۲۲ شهریور در ایستگاه متروی حقانی تهران توسط مأموران گشت ارشاد رژیم به ‌عنوان بدحجابی دستگیر و مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، پس از ۳ روز در اثر خونریزی مغزی درگذشت؛ مرگ مهسا امینی جنایت ننگین دیگری در تاریخ سراپا کشتار و قتل فرزندان مردم کشورمان است و با واکنش وسیعی در میان فعالان جامعه‌ی مدنی و مردم ایران مواجه شده‌است. پلیس تهران اعلام کرد که «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده به طور ناگهانی دچار عارضه قلبی شد.» در کشور ما هیچ چیز جای خود نیست. پلیس که در همه‌ی دنیا وظیفه‌اش حفظ امنیت و جان انسان‌هاست، درجمهوری اسلامی بلای جان‌ آن‌ها است.

رژیم جمهوری اسلامی که از پاسخگوئی به حداقل نیازهای جامعه درمانده و ناتوان است، راه حل را در افزایش فشار بر مردم، به‌ویژه زنان کشور به بهانه‌ی رعایت حجاب یافته‌است. اما تجمع اعتراضی مردم در برابر بیمارستان کسری اعتراضات در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی نشانگر خشم و نفرت گروه های وسیعی از جامعه از این جنایت حکومت اسلامی است. این اولین بار نیست که حکومت دست به چنین جنایتی می‌زند. باید یک صدا علیه جنایات حکومت، قتل زنان و حجاب اجباری به اعتراض برخاست.

حزب چپ ایران (فدائیان خلق) ضمن  ابراز همدردی با خانواده‌ی مهسا امینی و ابراز انزجار از جنایت آتش به اختیاران گشت ارشاد حکومت، اعلام می‌کند که مسول اصلی چنین جنایاتی حکومت فاسد جمهوری اسلامی و در راس آن خامنه‌ی است.  حزب ما در مبارزه علیه فشار و سرکوب، در کنار و همراه مردم به‌ویژه زنان آزاده کشورمان قرار دارد و خواهان برچیدن گشت ارشاد و آزادی حجاب زنان است.

هیئت سیاسی – اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

۲۵ شهریور ۱۴۰۱ برابر با ۱۶ سپتامبر ۲۰۲۲

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا